Czat z Telepizzą

Czwartek
14.10.2004
14 października z Czytelnikami portalu rozmawiał Jacek Cabaj.
 

Redakcja: Witamy, w czwartek, 14 października 2004r., o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie z Jackiem Cabajem z firmy Telepizza Poland. Prosimy o zadawanie swoich pytań.
Jacek Cabaj: Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem franchisingu w Telepizzy

spinka: Dlaczego licencja TelePizzy jest taka droga? 200 tys. to kupa kasy a inwestycja zwraca się podobno dopiero po ok. 5 latach.
Jacek Cabaj: Rzeczywiście inwestycja w Telepizzy nie jest niska, ale trzeba wziąć pod uwagę co Telepizza daje w zamian: wyłączność terytorialna na miasto, know how, znajomość marki na poziomie 80%. Poważną część tej inwestycji stanowią urządzenia od których zależna jest jakość produktu. A to jest najważniejsze dla naszego klienta

Marian: Prowadzę w małym mieście (ok. 50 tys. mieszkańców) restaurację i chiałbym zawiesić na niej szyld TelePizzy. Czy koszt inwestycji jest mniejszy jeśli restauracja już funkcjonuje?
Jacek Cabaj: Tak. Koszt inwestycji jest zdecydowanie mniejszy. W takich przypadkach możliwe jest współfinansowanie przez Telepizzę projektu zmiany Pana lokalu na lokal Telepizzy. Wszystko zależy od rozmów indywidualnych. W razie zainteresowania proszę o kontakt emailowy: jacek.cabaj@telepizza.pl.

Pawełek: Czy zamierzacie dalej rozwijać swoją ofertę i wprowadzać nowe dania do swoich restauracji?
Jacek Cabaj: Tak, każdego roku Telepizza wprowadza na rynek 4 - 6 nowych produktów. To jest cecha charakterystyczna naszej działalności. W przyszłym roku planujemy również podobną ilość nowych produktów.

Krzyś: Wasza pizza jest super w smaku, ale gorsza w cenie. Czy będziecie obniżać ceny?
Jacek Cabaj: Nie planujemy obniżek cen. Natomiast każdy klient może znaleźć w naszej ofercie promocję adekwatną do jego potrzeb - również cenową.

Kasia: Jak TelePizza radzi sobie z konkurencją Pizzy Hut? Która sieć ma więcej restauracji?
Jacek Cabaj: Jeżeli chodzi o ilość restauracji, to Telepizza wyraźnie przewyższa Pizza Hut. Telepizza ma w tej chwili 93 lokale, natomiast Pizza Hut 45. Pizza Hut nie jest bezpośrednią konkurencją dla Telepizzy ponieważ specjalizują sie oni głównie w sprzedaży w restauracji.

Heniu: Telepizza stawia na dowóz pizzy do klienta czy woli otwierać punkty typu restauracje? Ile sprzedaży realizowana jest przez dostawy, ile na miejscu?
Jacek Cabaj: Zdecydowanie Telepizza nastawiona jest na obsługę klienta w dostawie. Sprzedaż ta stanowi około 65% całej sprzedaży Telepizzy.

Z Konstancina pod Warszawą: Uwielbiam Wasze placki, ale jestem z Konstancina i żeby je zjeść muszę jechać do Warszawy. O dowozie do domu nie ma już mowy. Kiedy zostanie otwarta restauracja w moim mieście? Chyba się kwalifikuję, zwłaszcza, że czytałem że TelePizza rozwija się wreszcie w małych miastach.
Jacek Cabaj: Nie jest prawdą, że musi Pan jechać do Warszawy żeby spróbować Telepizzy, gdyż mamy punkt w Piasecznie. Z tego lokalu może Pan spróbować zamówić pizzę do domu.

Kika: W jakich miastach najbardziej poszukujecie biorców?
Jacek Cabaj: W obecnej chwili poszukujemy biorców w miastach między 60 a 80 tys. mieszkańców. Z większych miast poszukujemy biorców do Gorzowa Wlk., Wałbrzycha i Legnicy. Istnieje także możliwość kupienia licencji już funkcjonującej restauracji.

Suzi: Jak robicie swoje pizze? Czy tak jak w McDonald’s odgrzewacie mrożonki, czy przygotowujecie wszystko sami od początku?
Jacek Cabaj: W żadnym wypadku nie jesteśmy fast foodem. Nasze produkty przygotowywane są na bieżąco, bezpośrednio po zamówieniu przez klienta stąd czas oczekiwania na pizzę wynosi ok. 12 minut. Nie posiadamy w ofercie produktów wcześniej przygotowanych a potem tylko odgrzanych.

WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

W obecnych czasach monitoring jest nieodzowny , tak samo systemy alarmowe. Po prostu trzeba to mieć, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy złodziej będzie chciał skorzystać...

67 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Jak zarządzać dużą firmą?

Do zarządzania dużą, rozbudowaną firmą, niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie, a nawet system zarządzania. Dlatego coraz więcej firm, wraz z rozszerzeniem...

18 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Plantacja choinek: 2 metry na sprzedaż

Firma PPHU MARGO zaprasza do współpracy w ramach otwarcia sezonu w zakresie handlu choinkami bożonarodzeniowymi. Telefon: 691 572 982 E-mail: contact@goldenhelix.pl

3 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing such a nice blog of information to us. This is very knowledgeable for me. I am offering Assignment Help all over the world.

127 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing us about this update. Hope you will not get tired on making posts as informative as this. Play Subway Surfers

127 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Biznes po stronie dobra

Read as loudly as you can. Your thought process gets sloawer when you're reading something. So naturally, you pay more attention to what you talk about, which will assist you...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.09.2018
Poradnik: jak promować swoją firmę na Facebooku

Aby lepiej zrozumieć ten temat warto zajrzeć na http://site-call.pl/slowniczek-podstawowych-pojec-e-marketingowych/. Moim zdaniem to świetnie zrobiony słowniczek pojęć...

63 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018