Czat z Telepizzą

Czwartek
14.10.2004
14 października z Czytelnikami portalu rozmawiał Jacek Cabaj.
 

Kika: Jak wygląda sprawa konkurowania punktów Telepizzy między sobą. Czy i jak w umowie jest zagwarantowana wyłączność terytorialna?
Jacek Cabaj: Każda umowa franchisingowa zawiera wyłączność terytorialną w obrębie danego miasta. Oznacza to, że ani Telepizza, ani inny franchisobiorca nie może otworzyć punktu w mieście, w którym już funkcjonuje restauracja.

pasikonik: Czy zapowiedzi wejścia do małych miast nie są zbyt buńczuczne? Jak chcecie wyprzeć lokalne pizzerie, które zwykle są dobrze osadzone w środowisku miasta, wszyscy znają właściciela, a pizze robi się tam "po domowemu"?
Jacek Cabaj: Nie zamierzamy wypierać lokalnych pizzeri, chcemy natomiast rozszerzyć ofertę sprzedaży pizzy na danym rynku i dać możliwość wyboru klientowi.

pasikonik: Czy w dotychczasowej historii sieci zdarzały się jakieś konflikty? Jak je rozwiązaliście, proszę o jakiś konkretny przykład.
Jacek Cabaj: Najczęstszym problemem w relacjach z franchisobiorcą są kwestie dotyczące płatności. W razie problemów franczyzobiorcy w regulowaniu płatności Telepizza stara się mu pomagać. Natomiast istniały przypadki rozwiązania umowy z tego powodu.

pasikonik: Ilu Wam brakuje biorców?
Jacek Cabaj: Każdego roku Telepizza otwiera między 10, a 15 nowych lokali. To oznacza, że tylu biorców licencji każdego roku potrzebujemy.

peterW: Jaki miesięczny dochód można osiągnąć (minimum) inwestując te 400 tys. złotych?
Jacek Cabaj: Podana wielkość inwestycji nie jest do końca prawdziwa. Obecnie inwestycja wynosi w granicach 300 - 320 tys. zł. Inwestycja ta zwraca się w przeciągu 5-6 lat.

Wierzbicki: Widziałem program w TVN 24 z Pana udziałem, dużo to kosztowało?
Jacek Cabaj: Telepizza nie sponsorowała tego programu. Wypowiadaliśmy się jako jedna z firm, która jest liderem na rynku franchisingu w gastronomi.

pasikonik: Mam 60 tys. zł własnych oszczędności. Myślę o Płocku. Czy z takimi pieniędzmi mam u Was szanse, czy powinienem szukać innych marek?
Jacek Cabaj: Niestety Płock jest miastem gdzie jest już lokal franchisingowy. Najbliższym miastem, którym jesteśmy zainteresowani jest Inowrocław. Co do kapitału, którym Pan dysponuje, to musi go Pan powiększyć do 150 tys. zł.

Zakopiańczyk: A co z Dominium i DaGrasso - traktujecie ich jako liczącą się konkurencję?
Jacek Cabaj: Każda firma, która zajmuje się dostawą pizzy do domu stanowi dla nas konkurencję.

Zainteresowana: Czy TelePizza rzeczywiście była pierwszą firmą na świecie która zapoczątkowała biznes polegający na dostawie pizzy do domów?
Jacek Cabaj: Tak, to prawda. W 1988 roku w Madrycie po raz pierwszy został uruchomiony tego rodzaju system.

pizzafan: Podobno TelePizza Poland będzie zarządzała rozwojem sieci w całej Europie Środkowej. Czy jest to rodzaj uznania dla Polaków za sukcesy rozwoju sieci w naszym kraju?
Jacek Cabaj: Nie jest to kwestią zasług. Jest to bardziej kwestia logistyczna. Z terytorium Polski łatwo jest zarządzać krajami w Europie Środkowej. Mam tu na myśli zarządzanie na poziomie biura oraz dostawy produktu z fabryk znajdujących się na terenie Polski.

pizzafan: Lubię pizzę i chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym. Zastanawiam się nad biznesem z TelePizzą, ale pięć lat zwrotu z inwestycji to trochę długo? Czy nie da się tego jakoś przyspieszyć?
Jacek Cabaj: Niestety nie ma takiej możliwości żeby inwestycja rzędu 300 tys. zwróciła się szybciej niż w ciągu 5 lat w obecnej sytuacji gospodarczej Poski. Być może w najbliższych latach się to zmieni.

Ala: Skoro zwrot jest po pięciu latach, to na ile zawierana jest umowa?
Jacek Cabaj: Umowa franchisingowa zawierana jest na okres 10 lat.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! social security administration indianapolis in

98 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

It is important to understand that, in many cases, puppy mills aren't unlawful. In maximum states, a breeding kennel can legally hold dozens, even hundreds, of puppies in cages...

98 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great work and if you don't waste your time and focus on the good, rather than the bad, then I think there is no way you won't be able to achieve your goal. Great thought. ...

98 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think understanding reality is the key to staying in present moment and live it fully. I will have you check out these editing and proofreading service as well as list of...

98 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Jak założyć spółkę z o.o.?

W zarejestrowaniu i ruszeniu mojej spółki nie pomogła mi żadna książka, tylko http://www.spolka.org/rejestracja-spolek/ . Na 100% podchodzą do każdego klienta dając...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Sądzę ,że w twoim przypadku spółka będzie odpowiednia. Jeśli nie wiesz jak rozpocząć, to skontaktuj się z http://spolka.org/rejestracja-spolek/. Pomogą tobie...

232 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Biznes po stronie dobra

there is no bad side if your employee but according to me business is full time occupation, you can not postpone your attention to a problem like customer complaint and so on,...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

98 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018