Czat z Telepizzą

Czwartek
14.10.2004
14 października z Czytelnikami portalu rozmawiał Jacek Cabaj.
 

Redakcja: Nasze spotkanie powoli się kończy. Prosimy o zadawanie ostatnich pytań.

Ania: Czy jeżeli nadal chciałabym prowadzić TelePizzę to po 10 latach znów muszę uiścić opłatę wstępną?
Jacek Cabaj: Tak, opłata z tytułu canonu w wysokości 20 tys. euro jest opłatą na okres 10 lat.

hobbit: Dlaczego TelePizza jest taka droga? Czy rzeczywiście tyle kosztuje urządzenie restauracji czy raczej szyld TelePizzy i możliwość używania marki firmy?
Jacek Cabaj: Najdroższe jest wyposażenie restauracji, zwłaszcza urządzenia od których zależy jakość produktu, takie jak piec, lada składnikowa czy chłodnia. Równie kosztowna jest adaptacja lokalu. Sama marka Telepizzy kosztuje 20 tys. euro.

Maciek: Co jeżeli zgłoszę się do Państwa ze swoją lokalizacją i ta lokalizacja zostanie przez was zaakceptowana - przysyłacie swojego projektanta, który robi wycenę przebudowy i modernizacji pomieszczeń - czy mógłbym nie zaakceptować przedstawionego kosztorysu, tzn. czy całą przebudowę może wykonać firma wskazana przeze mnie czy też musi być to wasza firma budowlana?
Jacek Cabaj: W temacie wyboru ekipy budowlanej franczyzobiorca ma pełną dowolność. Telepizza nadzoruje tylko zgodność z projektem wstępnym przygotowanym przez nas.

hobbit: Słyszałem że TelePizza wycofała się z jakiegoś kraju? Czy nie grozi to Polsce?
Jacek Cabaj: To prawda. Telepizza wycofała się z takich krajów jak Francja czy Wielka Brytania, ale było to na etapie początkowym (np. w Wlk. Brytani posiadaliśmy 4 lokale). Obecnie w Polsce mamy bardzo stabilną i ugruntowaną pozycję. Jesteśmy tutaj 10 lat i na początku przyszłego roku otworzymy setny lokal. W związku z tym nie grozi nam nic złego.

miśka: Która z pizz Pana zdaniem jest najlepsza?
Jacek Cabaj: Wszystko zależy od gustu klienta. Według mnie najsmaczniejsza jest carbonara czyli pizza na sosie śmietanowym.

miśka: Czy inne dania cieszą się takim samym powodzeniem jak pizze?
Jacek Cabaj: Główny nasz asortyment opiera się na pizzach i to jest najlepiej sprzedający się produkt, ale mamy także grupę klientów, która zamiawia nasze dodatki. Najbardziej popularne z nich to kurczak i rolldog.

Maciek: Czy z uwagi na różną specyfikę miast, możliwe jest rozwinięcie konceptu lokalu Telepizzy w którym np. większy nacisk położony zostanie na sprzedaż na miejscu a nie na dostawę do domu - taka zmiana wiązałaby się m.in. z powiększeniem części stolikowej lokalu i np. zamontowaniem telewizora.
Jacek Cabaj: Tak, taki projekt jest możliwy i w naszej sieci posiadamy lokale, w których udział w sprzedaży na miejscu jest bardzo wysoki. Pod tym kątem jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do danego rynku.

Redakcja: Dziękujemy wszystkim za zadawanie pytań. Osoby zainteresowane współpracą z Telepizzą prosimy o kontakt mailowy z p. Jackiem Cabajem: jacek.cabaj@telepizza.pl.

<-- WSTECZ

Targi On-line

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018