22.10.2004

Wina 2000 w katalogu firm

W katalogu firm prezentujemy Wina 2000, sieć sklepów z winami.

Firma Wina 2000 powstała w 2004 roku. Została założona przez osoby związane z rynkiem winiarskim od 1989 roku. Przy koncepcji sieci pracowali konsultanci związani z importem i dystrybucją win w Polsce oraz osoby, które prowadziły sprzedaż detaliczną win. Od samego początku system został ukierunkowany na drogę franczyzowego rozwoju. - To, że zdecydowaliśmy się na formę franchisingu wynika z doświadczeń naszych oraz obserwacji rynków innych państw europejskich: Niemiec, Holandii, Danii itd. Szansę na zaistnienie w przyszłości mają tylko sklepy oparte o bezpośrednich importerów – tłumaczy Maksymilian Majer, prezes sieci Wina 2000.

Tanie wino?

Franczyzodawca Win 2000 zachęca potencjalnych biorców przede wszystkim stosunkowo niskim wkładem kapitałowym – 50.000 zł, a także odnawialnym limitem towarowym w wysokości 50% wkładu własnego. W gestii biorcy leży ponadto wynajem lokalu, inwestycja w jego aranżację i uiszczenie opłaty wstępnej w wysokości 5000 zł, za zakup licencji na 3 lata. Pakiet franczyzowy obejmuje szeroko pojmowane know-how, opracowanie i wykonanie aranżacji, remont i całkowite wyposażenie lokalu [stojaki do win importowane z Australii, meble, oświetlenie, ściany, podłoga itp.]. Oprócz tego, dawca zapewnia akcje promocyjne, materiały reklamowe, szkolenia [w kraju i zagranicą], minimalną marżę w wysokości 30% od obrotu oraz zatowarowanie sklepu w różnego rodzaju akcesoria i ponad 150 gatunków win z całego świata. Pożądana powierzchnia sklepu to 20-24 m2, a „wzorowy” biorca powinien [przynajmniej w podstawowym zakresie] znać się na handlu, interesować się winami oraz wykazywać chęć do ciągłego podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności.

W oparciu o własne doświadczenie, trendy światowe oraz segmentację polskiego rynku alkoholowego, franczyzodawca stara się zoptymalizować dobór asortymentu i dlatego ponad 60% oferty stanowią wina w cenie 15-30 zł. Za swój największy atut firma uważa odpowiednie dobranie win i bardzo korzystną relację jakości do ceny.

50 tys. zł to kwota potrzebna, aby otworzyć sklep Wina 2000. Strategia rozwoju sieci zakłada otworzenie w latach 2004-2005 minimum 20 punktów. Zaletą sieci jest niskie zaangażowanie kapitałowe biorąc pod uwagę specyfikę branży. Franczyzobiorca otrzyma od sieci „zastrzyk kapitałowy” w wysokości 50% inwestycji w początkowe zatowarowanie, które będzie zobowiązany spłacić w okresie 12-24 miesięcy. Franczyzobiorca będzie miał zapewnione minimum 14 dniowe szkolenie w sklepie Wina 2000 oraz opracowanie działań marketingowych związanych z otwarciem konkretnego sklepu.

Info: Wina 2000

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0