02.11.2004

65 placówek franczyzowych Dudy

Zakłady Mięsne Duda-Bis z Sosnowca otwierają kolejne sklepy franczyzowe. Obecnie działa ich 24, a do końca 2004 roku ma przybyć około 40 kolejnych.

Sieć budowana jest poprzez przekształcanie dotychczas działających sklepów patronackich, bądź otwieranie nowych placówek. Powstają one przy prestiżowych ulicach handlowych i ciągach komunikacyjnych, w okolicach przystanków komunikacji miejskiej oraz na dużych osiedlach mieszkaniowych. Sklepikarz, chcący przystąpić do sieci, powinien posiadać lokal o powierzchni całkowitej 80-200 mkw. (minimalna powierzchnia sali sprzedaży - 45 mkw.), w atrakcyjnej lokalizacji oraz legitymować się dobrą kondycją finansową.

Oprócz detalicznej sieci franczyzowej, Duda dostarcza swe produkty także do około 800 placówek patronackich. Posiada również sieć własnych sklepów firmowych. - Konkurencja mówi, że otwieramy salony mięsne. To nowy standard. Jestem przekonany, że przyjmie się na polskim rynku. Ostatnio uruchomiliśmy taki obiekt przy ul. Targowej w Warszawie. Jest to nasz czwarty sklep firmowy - trzy działają w stolicy, a jeden w Sosnowcu. Ich powierzchnia wynosi od 150 mkw. wzwyż. Kolejna placówka powstanie w Warszawie, najprawdopodobniej na Mokotowie - powiedział "Wiadomościom Handlowym" Tomasz Halabowski z ZM Duda-Bis. W sklepach firmowych dostępny jest cały asortyment Dudy (mięso, wędliny, drób i podroby), a dodatkowo także karma dla psów i kotów firmy Polcarm.

Źródło: "Wiadomości Handlowe", październik 2004.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0