27.10.2004

8 franczyzowy lokal A.Blikle

Kolejną cukiernię z kawiarnią pod szyldem A. Blikle otwarto 22 września w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 29

To ósmy punkt franczyzowy sieci A.Blikle. Lokal ma 133 mkw. Urządzono go w stylu spełniającym standardy sieci Bliklego: na ścianach okładziny z mahoniu, naturalny zielony granit na parapetach okiennych i blatach, tkaniny obiciowe na ścianach w kolorze zielonym, sprowadzone z Francji. Wnętrze ozdobiono zdjęciami założycieli firmy oraz kopiami obrazów Władysława Pałki, pokazującymi sceny kawiarniane. W lokalu jest też pianino. Koszt adaptacji to ok. 350 tys. zł.

- Lokal dzierżawię od Związku Polskich Artystów Plastyków. Obok mieści się odnowiona galeria malarstwa – poinformowała Nowości Gastronomiczne Dorota Tworek, właścicielka punktu.

Firma A. Blikle Sp. z o.o., której tradycja sięga 1869 roku zakłada dalszy rozwój sieci franczyzowej Planowane są cukiernie w Lublinie i ewentualnie w Bielsku – Białej. Warunkiem przystąpienia jest posiadanie praw do użytkowania lokalu ok. 50 – 90 mkw. Oraz wyłożenie ok. 300 tys. zł na adaptację lokalu według projektu firmy. Łukasz Blikle, jeden z udziałowców firmy informuje, że w niektórych nowych cukierniach, jak planowana w CH Arkadia w Warszawie przewiduje się poszerzenie oferty o pakowane produkty, obecnie sprzedawane tylko w delikatesach Bliklego. Do firmy A. Blikle należy również osiem własnych cukierni i dwie kawiarnie w Warszawie. Produkcja zorganizowana jest również w stolicy – przy ul. Nowoursynowskiej 161. Roczne obroty firmy sięgają 5 mln dol. Kapitał zakładowy firmy wynosi blisko 2 mln zł.

Źródło: Nowości Gastronomiczne, październik 2004

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0