09.11.2004

Pizza Dominium w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć restauracji Pizza Dominium.

Pizza Dominium powstała w 1993 roku w Warszawie. Jest to całkowicie polska sieć restauracji. Oferuje ona ponad 20 rodzajów ręcznie wyrabianej pizzy oraz dania kuchni włoskiej. Obecnie Pizza Dominium posiada 37 własnych punktów. – Postanowiliśmy powiększać naszą sieć, tworząc punkty franczyzowe. Poszukujemy franczyzobiorców, którzy gotowi są otworzyć pizzerie Pizza Dominium w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców – informuje Piotr Wieczorek, dyrektor działu franchisingu.

Kucharz przygotowujący pizzę

Gdy chcemy mieć restaurację

Aby zostać franczyzobiorcą sieci, trzeba dysponować lokalem o powierzchni 80-120 m2. Wielkość restauracji uzależniona jest od atrakcyjności położenia lokalu. – Dobra lokalizacja jest kluczem do sukcesu. Kryterium oceny umiejscowienia restauracji jest obliczenie ilości ludzi mijających ją w ciągu dnia. Moim zdaniem 100 osób w tzw. godzinach szczytu to minimum, gdyż tylko taka liczba może rokować wystarczającą, do dobrego funkcjonowania pizzerii, ilość klientów.

Ile za tę pizzę?

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować kwotą 130-180 tys. zł. Za tę sumę franczyzobiorca wyremontuje oraz zaadaptuje lokal zgodnie z standardami i opłaci swoje wejście do sieci. Piotr Wieczorek szacuje, że okres zwrotu z inwestycji wyniesie około 15 miesięcy.

W ramach pakietu franczyzowego sieć oferuje franczyzobiorcy m. in.:

  • intensywny program szkoleniowy dotyczący takich aspektów jak: produkty/usługi oferowane przez system, informacje na temat konkurencji, technik marketingowych, metod rekrutacji i szkolenia pracowników, zarządzania zapasami
  • pomoc w wyborze lokalizacji
  • pomoc przy remoncie lokalu
  • rekrutację personelu
  • pomoc w zorganizowaniu kampanii promocyjnej otwarcia punktu franczyzowego

Strategia prosto z pieca

- Nasza strategia to harmonijny rozwój oparty z jednej strony na jednostkach franczyzowych, a z drugiej na własnych. W przyszłym roku planujemy otwarcie 20-24 lokali własnych i franczyzowych – podsumowuje Piotr Wieczorek.

Info: Pizza Dominium