Spada liczba bankructw

Środa
10.11.2004
W pierwszych dziewięciu miesiącach 2004 roku zbankrutowało prawie 860 przedsiębiorstw, czyli o 45 proc. mniej niż rok wcześniej.
 
Spadek liczby upadłości jest efektem ożywienia gospodarczego - poinformowała firma Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem.

Zmniejszenie liczby upadłości jest także wynikiem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, co umożliwiło polskim przedsiębiorstwom rozwój działalności na nowych rynkach - podano w komunikacie.

Najwięcej bankructw nastąpiło w woj. mazowieckim (150), śląskim (128) oraz dolnośląskim (102). Poniżej 100 bankructw zanotowano w województwach: zachodniopomorskim (86), wielkopolskim (70), lubelskim (48), pomorskim (41), kujawsko-pomorskim (41), małopolskim (38), opolskim (31), łódzkim (28) oraz świętokrzyskim (25) - podano w komunikacie.

Najmniej bankructw nastąpiło w woj. podkarpackim (22), lubuskim (14) i podlaskim (11).

Wzrost liczby upadłości wystąpił tylko w woj. opolskim, gdzie w okresie od stycznia do września tego roku zbankrutowało o 30 proc. więcej firm niż przed rokiem. Natomiast w pozostałych województwach spadła liczba upadłości.

Najwięcej, bo blisko 200 firm (23 proc.), które od stycznia do września tego roku ogłosiły upadłość, zajmowało się sprzedażą hurtową. Wśród bankrutujących hurtowników dominują podmioty zajmujące się sprzedażą materiałow budowlanych i artykułów spożywczych. Najmniej ryzykowna jest sprzedaż alkoholi i farmaceutyków.

Wśród podmiotów gospodarczych, zajmujących się sprzedażą detaliczną najczęściej bankrutowały apteki i sklepy oferujące materiały budowlane.

Ogółem w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zbankrutowało ponad 160 firm budowlanych i handlujących materiałami budowlanymi. - Obecnie jednym z największych problemów branży budowlanej jest wysoka stawka podatku VAT. Wpływa ona na kondycję finansową mniejszych firm budowlanych - powiedział portalowi www.money.pl Maciej Harczuk, dyrektor działu informacji w Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem.

Więcej: www.money.pl
Money.pl

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018