Spada liczba bankructw

Środa
10.11.2004
W pierwszych dziewięciu miesiącach 2004 roku zbankrutowało prawie 860 przedsiębiorstw, czyli o 45 proc. mniej niż rok wcześniej.
 
Spadek liczby upadłości jest efektem ożywienia gospodarczego - poinformowała firma Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem.

Zmniejszenie liczby upadłości jest także wynikiem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, co umożliwiło polskim przedsiębiorstwom rozwój działalności na nowych rynkach - podano w komunikacie.

Najwięcej bankructw nastąpiło w woj. mazowieckim (150), śląskim (128) oraz dolnośląskim (102). Poniżej 100 bankructw zanotowano w województwach: zachodniopomorskim (86), wielkopolskim (70), lubelskim (48), pomorskim (41), kujawsko-pomorskim (41), małopolskim (38), opolskim (31), łódzkim (28) oraz świętokrzyskim (25) - podano w komunikacie.

Najmniej bankructw nastąpiło w woj. podkarpackim (22), lubuskim (14) i podlaskim (11).

Wzrost liczby upadłości wystąpił tylko w woj. opolskim, gdzie w okresie od stycznia do września tego roku zbankrutowało o 30 proc. więcej firm niż przed rokiem. Natomiast w pozostałych województwach spadła liczba upadłości.

Najwięcej, bo blisko 200 firm (23 proc.), które od stycznia do września tego roku ogłosiły upadłość, zajmowało się sprzedażą hurtową. Wśród bankrutujących hurtowników dominują podmioty zajmujące się sprzedażą materiałow budowlanych i artykułów spożywczych. Najmniej ryzykowna jest sprzedaż alkoholi i farmaceutyków.

Wśród podmiotów gospodarczych, zajmujących się sprzedażą detaliczną najczęściej bankrutowały apteki i sklepy oferujące materiały budowlane.

Ogółem w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zbankrutowało ponad 160 firm budowlanych i handlujących materiałami budowlanymi. - Obecnie jednym z największych problemów branży budowlanej jest wysoka stawka podatku VAT. Wpływa ona na kondycję finansową mniejszych firm budowlanych - powiedział portalowi www.money.pl Maciej Harczuk, dyrektor działu informacji w Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem.

Więcej: www.money.pl
Money.pl

POPULARNE NA FORUM

Nie zapomnij o szkoleniach bhp

This is a great post. I like this topic. best free pc games

25 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Odwiedzając salon firmowy Vizarro Toruń,mogę potwierdzić że sprzedając kolekcje garniturów dobrej jakości i dając klientom miłą i fachową obsługę można liczyć...

69 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Jaka reklama się opłaca?

My korzystamy z Embi-Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. To krakowska firma, działają na różnych polach, dobrze znają...

208 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

130 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Wizy do stanów

Cześć chciałem sobie ogarnąć wizy, wie jak ktoś jak to wygląda od strony praktycznej, znalazłem http://www.wizacenter.pl ponoć pomagają załatwić takie wizy i to w...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Jak się zdecydujecie i chcecie porządnie wyposażyć szwalnię to dobrej jakości maszyny do szycia, stoły prasowalicze, żekazka kupicie w https://dlaszwalni.pl/ ...

69 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Biznes po stronie dobra

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

36 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018