McDonald’s stawia czoła antyreklamie

Wtorek
16.11.2004
Międzynarodowy koncern spokojnie podchodzi do premiery atakującego go filmu. Franczyzobiorcy czekają na rozwój wydarzeń.
 
19 listopada wchodzi na ekrany polskich kin kontrowersyjny dokument Morgana Spurlocka, amerykańskiego reżysera, "Super Size Me", który wstrząsa światem miłośników fast foodów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. 33-letni Morgan Spurlock pokazał historię eksperymentu na własnej skórze. Przez 30 dni żywił się jedynie daniami z McDonald´sa. Efekt? 12 kilogramów i powiększenie poziomu cholesterolu we krwi, a na dodatek inne dolegliwości, od bólu głowy, po spadek popędu seksualnego.

Wkurzyć ludzi

- Ten film nie atakuje McDonald´s, ale całą kulturę fast foodów. Chcę, żeby ludzie wyszli z kina wkurzeni. Chcę, żeby się zainteresowali, co ich dzieci jedzą w szkole na lunch - twierdzi Morgan Spurlock.

Czy polscy widzowie będą wychodzić z kina wkurzeni? I to na tyle, żeby przestać odwiedzać restauracje McDonald´s? Według Krzysztofa Kłapy, rzecznika firmy w Polsce, nie ma takiego ryzyka. Koncern nie planuje kampanii broniącej zalet hamburgerów czy frytek. - Nie zamierzamy prowadzić otwartej polemiki. Obraz przedstawiony w filmie jest wypaczony. Przedstawia osobę, która przyswajała dziennie 5 tysięcy kalorii - mówi gazecie "Puls Biznesu", Krzysztof Kłapa.

Nieco mniej optymistyczni są franczyzobiorcy McDonald´s. - Każda sensacja na temat dużej firmy wzbudza zainteresowanie i na pewno wiele osób będzie chciało zobaczyć ten film. W pierwszym odruchu może działać odstraszająco - uważa Jolanta Dąbrowska, od sześciu lat prowadząca restaurację Mc Donald´s w Łomży. Dodaje jednak, że na dłuższą metę film nie powinien odnieść negatywnego skutku.

Krzysztof Kłapa twierdzi, że w krajach, gdzie film był już pokazywany, nie zanotowano spadku obrotów. Dodaje, że w tym roku McDonald´s w Polsce osiągnie rekordowe przychody, ale nie podaje szczegółów. Wyniki mają być upublicznione na początku 2005r.

Więcej: Magdalena Krukowska, "Puls Biznesu", 16 listopada, 2004r.
Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

forum is very good.

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Within the same manner that inbreeding among human populations can boom the frequency of commonly rare genes that cause sicknesses, the selective breeding that created the...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

A Best Essay Services study which dog breeders to avoid. ... The term "Outdoor breeder" is every now and then used to explain dog breeders with little experience or...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018