25.11.2004

Dzień Dziecka w listopadzie

20 listopada 2004 r. w większości ze 119 krajów, w których działa sieć restauracji firmy, obchodzony był Światowy Dzień Dziecka w McDonald’s.

20 listopada 2004 r. w większości ze 119 krajów, w których działa sieć restauracji firmy, obchodzony był Światowy Dzień Dziecka w McDonald’s. Tego dnia organizowano różnego rodzaju lokalne akcje i działania mające na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz instytucji oraz organizacji zajmujących się pomocą i opieką nad dziećmi, szczególnie dziećmi chorymi na nowotwory. Każdy kraj przygotował własny plan działań.

W Polsce zebrane środki pochodziły z dwóch źródeł. Na konto Fundacji Ronalda McDonalda wpłynęły

  • po jednej złotówce z każdej porcji frytek zakupionej w dn. 20-21 listopada w dowolnej z 207 restauracji McDonald’s,
  • środki uzyskane dzięki sprzedaży w dn. 6-21 listopada charakterystycznych nalepek w kształcie dłoni w ramach akcji Podaj pomocną dłoń.

W tym roku udało się zebrać 313 793 zł, czyli o ponad 100 000 zł więcej niż rok temu.

Światowy Dzień Dziecka w McDonald’s został wsparty przez szereg znanych osób ze świata kultury i sportu. W specjalnym namiocie ustawionym w ogródku restauracyjnym przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie, złoci medaliści olimpijscy Robert Korzeniowski i Jacek Wszoła wyjaśniali, jak zadbać o kondycję i sportową sylwetkę. We wrocławskim obiekcie przy ul. Ks. Witolda za kasami stanęli koszykarze drużyny Deichmann Śląsk, zaś w Słupsku – Czarnych Słupsk. W poznańskiej restauracji przy ul. 27-go Grudnia w festynie wzięła m.in. udział znana piosenkarka Małgorzata Ostrowska, zespoły hiphopowe Difensi i Chuudis oraz DJ Soina i DJ Simo. To tylko niektóre przykłady lokalnych działań, jakie podejmowano 20 listopada w restauracjach McDonald’s na terenie całego kraju. Najważniejsze wsparcie przyszło jednak ze strony gości restauracji. To dzięki nim uzyskano tak dobry rezultat.

Info: McDonald's