26.11.2004

Będzie większa sieć i szersza oferta

mPunkt, największy diler Plus GSM, zakończy rok rekordowymi wynikami. Dlatego właściciel nie śpieszy się z jego sprzedażą.

mPunkt to sieć obejmująca ponad 170 punktów sprzedaży Plus GSM, której głównym udziałowcem jest fundusz inwestycyjny Royalton Partners.

Firma szacuje, że przechodzi przez nią 18 proc. sprzedaży, jaką generuje cała sieć dilerska operatora. Tempo wzrostu przychodów może budzić respekt, bo mPunkt rośnie znacznie szybciej niż rynek.

Będzie większa sieć

Wygenerowane środki mPunkt chce inwestować w rozwój sieci i sprzedaż nowych produktów i usług. Firma zarabia dziś przede wszystkim na sprzedaży usług Plus GSM, telefonów komórkowych i akcesoriów, ale stara się dywersifikować źródła przychodów. Inwestuje m.in. w sprzedaż telefonów pozbawionych subsydiów i ma tu pierwsze sukcesy. W ostatnich 2 miesiącach sprzedała ich 5 tys. Firma chce też więcej zarabiać na serwisowaniu telefonów. Ma już autoryzację Motoroli, w pierwszych miesiącach nowego roku mają pojawić się kolejne. - Przy rozległej sieci punktów sprzedaży jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla producentów, bo możemy świadczyć usługi serwisowane w całej Polsce - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Dariusz Chlastawa.

Fundusz poczeka

70 proc. udziałów spółki kontroluje fundusz inwestycyjny Royalton Partners, który od 2001 r. zainwestował w nią ponad 8 mln USD. Fundusz nie zamierza na razie wychodzić z inwestycji. mPunkt poprawia wyniki, a to korzystnie wpływa na jego wycenę.

Więcej: Marcin Kuśmierz, "Puls Biznesu", 26 listopada, 2004 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0