04.01.2005

Tatuum zarzuca sieć

Od początku 2005 roku Tatuum zamierza otwierać sklepy działające na zasadzie franchisingu. Do końca br. ma powstać 5-8 sklepów franczyzowych sieci.

Pierwsza kolekcja pod nazwą Tatuum pojawiła się w sprzedaży w 1997 roku. Początkowo kolekcje były sprzedawane tylko w ilościach hurtowych klientom, którzy w swoich sklepach łączyli je z kolekcjami innych marek.

Pierwszy sklep firmowy Tatuum został otwarty w maju 1999 roku w Łodzi na ulicy Piotrowskiej. Obecnie sieć liczy 29 sklepów – 21 w Polsce, 3 w Czechach, 3 w Rosji i 2 na Węgrzech.

Kto ubiera się w Tatuum?

Jak twierdzą przedstawiciele sieci kolekcje Tatuum są adresowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn w wieku 20-45 lat, aktywnych, niezależnych, zarabiających powyżej średniej krajowej. Do osób, które poszukują ubrań uniwersalnych i praktycznych.

Najwięcej systemów franczyzowych

Od początku 2005 roku Tatuum postanowił otwierać sklepy działające na zasadzie franchisingu. W ten sposób firma utworzy 44 system franczyzowy działający w branży odzieżowej w Polsce.
- Obecnie branża odzieży i obuwia jest największą branżą pod względem liczby systemów franczyzowych. Działają w niej 43 systemy franczyzowe cechujące się dużą różnorodnością oferowanego asortymentu. Dynamika wzrostu liczby sieci w tej branży jest bardzo wysoka. W przeciągu ostatnich dwóch lat przybyło 16 nowych systemów – mówi Andrzej Krawczyk, dyrektor działu franchisingu firmy PROFIT system, przedstawiciela Horwath Franchise LTD w Polsce.

Sklepy franczyzowe

Sklepy franczyzowe Tatuum będą powstawać przy głównych, najbardziej reprezentacyjnych w mieście ulicach oraz w centrach handlowych o wysokim standardzie. Minimalna powierzchnia lokalu to 50 m2. Koszt inwestycji wynosi około 350-450€ za 1 m2 powierzchni sklepu.

Przedstawiciele sieci Tatuum poszukują franczyzobiorców wśród współpracujących już z firmą partnerów, a także wśród osób, które mają doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą produktów markowych. Osoba, która zdecyduje się na współpracę z Tatuum otrzyma sprawdzony model biznesowy, pełne wyposażenie sklepu oraz wsparcie przez cały okres współpracy.

Info: Tatuum