30.03.2001

Stolica przygotuje emisję akcji

Firma kurierska Stolica zbuduje sortownie wartości 8 mln zł

Puls Biznesu poinformował, że firma kurierska Messenger Service Stolica z Warszawy kończy przygotowania do przyciągnięcia partnera. Wiadomo, że w grę wchodzi znaczące podwyższenie kapitału akcyjnego, który obecnie wynosi zaledwie 102 tys. zł. Nową emisję akcji, której wartości jeszcze nie ustalono, może objąć inwestor branżowy lub finansowy.

- Podwyższenie kapitału chcemy sfinalizować jeszcze w tym roku – powiedział dziennikowi Zbigniew Twardowski, dyrektor generalny Stolicy.

Środki z emisji spółka zamierza przeznaczyć "na dalszy rozwój". Lista tegorocznych przedsięwzięć warszawskiej firmy jest dość długa. Stolica zamierza unowocześnić systemy zabezpieczające przesyłki, wyposażyć swoich kurierów w terminale i skanery radiowe, zmodernizować infrastrukturę informatyczną oraz kupić system call center. Wreszcie największym przedsięwzięciem Stolicy będzie budowa dużej sortowni w okolicach Warszawy.

- Ta inwestycja pochłonie około 2 mln USD (8,2 mln zł) - mówi Krzysztof Pawłowski, dyrektor ds. sprzedaży.

To jednak nie koniec planów Stolicy. Firma myśli o rozszerzeniu działalności nie tylko na rynku krajowym, ale i za granicą. Na krajowym rynku głównymi rywalami są Stolicy są UPS i Servisco.

- Obecni jesteśmy we wszystkich miastach w Polsce, ale na razie jedynie w Warszawie nasza pozycja jest ugruntowana. Zamierzamy umocnić naszą pozycję operatora europejskiego. Mamy dwie drogi: albo zaczniemy otwierać własne przedstawicielstwa, albo przejmować już istniejące zagraniczne firmy – powiedział Pulsowi Biznesu Zbigniew Twardowski.

Więcej: Cezary Pytlos, Puls Biznesu, 30 marca 2001, s.5

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0