MultiZysk na bank

Piątek
28.01.2005
W sieci placówek MultiBanku próg rentowności można osiągnąć już po upływie roku. Tak szybko, bowiem bank finansuje prawie całą działalność partnera. MultiBankowcem można zostać także na kredyt.
 
Posiadając kapitał w wysokości 120 tysięcy złotych można zostać partnerem MultiBanku. Dawca licencji upoważnia partnera do sprzedaży szerokiego zestawu produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Z ich sprzedaży partner otrzymuje prowizję.

- W porównaniu z innymi dawcami licencji MultiBank wymaga znacznie niższego wkładu własnego. Inwestor, który podpisuje z MultiBankiem umowę partnerską, uzyskuje szereg korzyści finansowych – mówi Robert Madej menadżer ds rozwoju sieci partnerskiej MultiBank. – Partner otrzymuje między innymi kompletnie wyposażone placówkę, w której bank ponosi koszty wszystkich napraw oraz dba o sprawne funkcjonowanie systemu informatycznego.

Intax Microcash banner
Placówka MultiBanku

Swoim partnerom bank sam wybiera lokalizację przyszłej placówki. Partner bierze w zarządzanie w pełni wyposażone Centrum Usług Finansowych. I tu uwaga: MultiBank ponosi nawet miesięczne koszty najmu lokalu, w którym prowadzona jest działalność bankowa. Partner natomiast opłaca miesięczne koszty eksploatacyjne placówki - energię, wodę, materiały biurowe i pensję swoich pracowników. Wszystkie placówki partnerskie mogą również liczyć na wsparcie marketingowe centrali - materiały reklamowe do użytku w placówce, a także na wsparcie sprzedaży kampaniami reklamowymi.

Gdzie zysk tam prowizja

Konsekwencją partycypowania partnera w kosztach działania placówki jest udział w we wszystkich zyskach. Każdy z produktów generuje określonej wysokości marżę. Partner i bank dzielą się tą kwotą, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie o współpracę. Im większe przychody placówki, tym większa kwota trafia do partnera, a przy systemie prowizyjnym również do jego pracowników.

Wnętrze biura podróży Ostatniemiejsca.pl
Obsługa klientów detalicznych

Wojciech Walczak, partner MultiBanku prowadzący swój punkt przy al. Wolności 5 w Kaliszu potwierdza, że to właśnie kompleksowa oferta pod rozpoznawalną marką czyni z MultiBanku biznes opłacalny. Z jego wyliczeń wynika, że próg rentowności można przekroczyć już po 8-12 miesiącach, w zależności od potencjału lokalnego rynku.

Bank na kredyt

Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby zostać partnerem MultiBanku jest posiadanie doświadczenia w sprzedaży usług finansowych, choć niekoniecznie bankowych. Mogą to być ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, kredyty i pożyczki oferowane przez pośredników kredytowych. Bardzo ważna jest też znajomość lokalnego rynku, potwierdzona kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

Klientka ogląda sofę w salonie Meble Benedyk
Obsługa klientów prestiżowych

Partner oprócz wiedzy na temat finansów musi posiadać również kapitał początkowy, który pokryje koszt licencji bankowej - 35 tys. zł oraz zwrotną, oprocentowaną kaucję w wysokości 30 tys. zł. Razem daje to kwotę 65 tys. zł, do której trzeba jeszcze doliczyć około 55 tys. zł. na pokrycie kosztów bieżących do czasu osiągnięcia rentowności. Dużym ułatwieniem dla firm, które nie posiadają gotówki jest możliwość skredytowania wydatków związanych z otwieraniem placówki partnerskiej z preferencyjnego kredytu oferowanego przez MultiBank.

Pensję ustala partner

Zarówno partnerzy, jak i wszyscy pracownicy zatrudnieni w placówkach partnerskich są szkoleni przez MultiBank. Koszty tych szkoleń ponosi bank. Kryteria oceny w trakcie procesu rekrutacji pracowników są podobne do tych, które muszą spełniać partnerzy – najważniejsza jest wiedza o finansach, znajomość rynku i nieposzlakowana opinia. Partner bierze udział w procesie rekrutacyjnym, do niego należy także ustalanie wysokości i sposobu wynagrodzenia swoich pracowników. Może zaproponować im stałą pensję lub pensję z udziałem systemu prowizyjnego uzależnionego od wysokości przychodów, które osiąga placówka. Partner osobiście prowadzi placówkę, będąc jednocześnie jej dyrektorem lub zatrudnia osobę, która pełni obowiązki dyrektora. Od chwili podpisania umowy z bankiem do chwili uruchomienia placówki mija zazwyczaj około 2-3 miesięcy.

Partnerzy poszukiwani

MultiBank to część BRE Banku SA. wyspecjalizowana w obsłudze klienta indywidualnego (detalicznego). MultiBank powstał w 2001 roku i jest jednym z najnowocześniejszych banków w Polsce, w którym klient może wybrać obsługę za pośrednictwem Internetu, telefonu lub pójść do oddziału banku. Oferta banku skierowana jest do klientów indywidualnych oraz drobnych i średnich przedsiębiorców.

- Dzięki innowacyjności produktów i korzystnym dla klienta opłatom co roku MultiBank prawie podwaja ilość klientów – mówi Robert Madej.

Pierwsze pilotażowe placówki funkcjonujące na zasadach współpracy partnerskiej bank uruchomił w połowie 2003 roku w Kaliszu, Koszalinie, Wrocławiu i Pabianicach. Centrala banku ocenia, że projekt pilotażowy powiódł się, ponieważ przedsiębiorcy współpracujący z MultiBankiem szybko osiągnęli próg rentowności. Po etapie testów teraz MultiBank rozpoczyna poszukiwanie partnerów we wszystkich miastach mających ok. 100 tysięcy mieszkańców.

Na stronie www.multibank.pl został przygotowany specjalny serwis internetowy, w którym opisano szczegółowe zasady udziału w projekcie placówek partnerskich.

Info: MultiBank

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment Help Online 

32 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

We are the best in Assignment Help Online.we have well educated experts. Students often feels issues in writing assignment, so to make students comfortable in assignment we...

32 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

W social mediach http://slowodaje.pl/oferta/social-media/ :))

398 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

W social mediach http://slowodaje.pl/oferta/social-media/ :))

398 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Mi w prowadzeniu firmy pomaga ten system https://ax-dynamics.com/pl/dynamics-365/enterprise-edition . W dużym stopniu wspomaga zarządzanie firmom.Potrafi również...

68 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Not keen you need to be very careful when you spray it as if you accidentally inhale any then it induces a coughing fit and burns...

32 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Things are very open and intensely clear explanation of issues. was truly information. Your website is very beneficial. Python Programming Homework Help

32 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Jak reklamować swój biznes lokalnie?

Zachęcam zgłosić się do profesjonalnej agencji reklamowej. Ja skorzystałam z TechMedia i jestem bardzo zadowolona. Firma indywidualnie dobiera rodzaj reklamy do potrzeb...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
zobacz więcej na forum