Czat z Mail Boxes Etc.

Wtorek
01.02.2005
1 lutego z Czytelnikami portalu rozmawiał Dariusz Babiarczyk.
 

Jacek W.: Świadczą Państwo usługę tzw. wynajmu biurka. Czy klientowi nie jest korzystniej skorzystać z kafejki internetowej?
Dariusz Babiarczyk: Usługa biurka do wynajęcia zapewnia klientowi dużo wyższy standard pracy niż kafejka internetowa. Dodatkowo najczęściej klienci korzystjący z tej usługi proszą o fachową pomoc personel punktu, na co nie mogą liczyć klienci kafejek. Dodatkowo klient korzystający z tej usługi ma w każdej chwili możliwość wydruku swojej pracy na wysokiej klasy sprzęcie poligraficznym i skorzystania na miejscu z szerokiego wachlarza opraw dokumentowych; może także zapisać swoją pracę na nośniku multimedialnym.

Redakcja: Nasze spotkanie dobiega końca. Prosimy o zadawanie ostatnich pytań.

Jacek W.: Ile osób wynajęło już skrytki adresowe w Państwa punkcie na ulicy Marszałkowskiej? Czy ta usługa cieszy się powodzeniem?
Dariusz Babiarczyk: W punkcie warszawskim, który działa od 6 tygodni, wynajęto już blisko 10 skrzynek adresowych. W Katowicach czekaliśmy na podobny rezultat ponad 3 m-ce. Myślę, że duża w tym zasługa atrakcyjnego położenia punktu MBE w Warszawie, a co za tym idzie atrakcyjnego adresu korespondencyjnego - Marszałkowska 80 (na rogu Wspólnej).

Anetka: Słyszałam, że aby z Państwem współpracować trzeba podpisać umowę na 10 lat, czy to prawda i co jeśli interes nie idzie, można ją zerwać?
Dariusz Babiarczyk: Tak, umowa z MBE podpisywana jest na 10 lat z możliwością przedłużenia. Nie ma umów których nie można wypowiedzieć, w przypadku MBE jesteśmy jako franczyzodawca zainteresowani utrzymywaniem punktów MBE w istniejących lokalizacjach i rynkach lokalnych, zatem jeśli biorca nie jest zadowolony z prowadzonej działalności, podejmujemy działania na rzecz transferu licencji dotyczącej istniejącego punktu.

Pasikonik: Widziałem wasz punkt w Warszawie. Boje się, że mimo ładnego logo wielu potencjalnych klientów nie zrozumie z logo co w punkcie można dostać. Ta nazwa kojarzy mi się ze skrzynką w internecie. Co zrobicie dla poprawy identyfikacji marki?
Dariusz Babiarczyk: Przez cały czas funkcjonowania na polskim rynku pracujemy nad popularyzacją marki MBE i usług za nią się kryjących. Nasze hasło reklamowe "twoje biuro poza biurem" spotkało się z pozytywnym przyjęciem i będziemy je nadal popularyzować. Najlepszym Ľródłem informacji o usługach MBE będą nowo powstające punkty sieci, co oczywiście nie zwalnia nas z obowiązku prowadzenia dalszych działań mających na celu poprawę znajomości naszej marki.

renai: Jaka usługa na dzień dzisiejszy jest głównym Ľródłem przychodów punktów?
Dariusz Babiarczyk: Głównym Ľródłem przychodów punktów MBE (łącznie do 80%) są przesyłki kurierskie w powiązaniu z pakowaniem oraz usługi z zakresu małej poligrafii i opraw dokumentowych.

Olek: Czy Państwa usługi są drogie? Czy może z nich skorzystać każdy, np. student?
Dariusz Babiarczyk: Dla każdego słowo drogie oznacza tak naprawdę co innego. Jeśli chodzi o przesyłki kurierskie, klient płaci w MBE tyle samo co kurierowi, mając dodatkowo możliwość wyboru spośród ofert kilku firm kurierskich a także profesjonalnego zapakowania przesyłki. Usługi poligraficzne mają cenę dostosowaną do cennika konkurencji, nie staramy się jednak konkurować wyłącznie ceną - stawiamy na najwyższą jakość naszych usług i obsługi klienta. To samo dotyczy pozostałych usług.

Jacek W.: Na których usługach franczyzobiorca osiąga największe zyski?
Dariusz Babiarczyk: Szczegółowe informacje o poziomie zyskowności poszczególnych usług mają charakter poufny i są udzielane osobom zainteresowanym po podpisaniu umowy o poufności, dostępnej na stronie www.mbe.com.pl.

Elka NN: Czy macie Państwo dużo zgłoszeń od osób, które chcą nawiązać z Wami współpracę?
Dariusz Babiarczyk: Zainteresowanie zakupem licencji MBE jak dotąd odpowiada naszym oczekiwaniom. Przetestowaliśmy naszą koncepcję w centrum pilotażowym w Katowicach, teraz rozwija się nasz pierwszy punkt franczyzowy, co na pewno pozwoli na zdynamizowanie rozwoju sieci.

Redakcja: Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu w ramach Targów On-line.
Dariusz Babiarczyk: Bardzo dziękuję Państwu za poświęcony czas. Proszę o przesyłanie dalszych pytań na adres dbabiarczyk@mbe.com.pl.

<-- WSTECZ

Targi On-line

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018