10.02.2005

Vabank może się połączy

Vabank z Elbląga rozważa połączenie z silniejszym partnerem.

Elbląska sieć samoobsługowych sklepów spożywczych Vabank planuje uruchomienie w połowie roku kolejnej placówki handlowej. Będzie dysponować salą sprzedaży o powierzchni 400 m2. W ramach umowy franczyzowej firma otworzy także czwarty w Elblągu obiekt pod logo Leader Price. Długofalowe plany Vabanku zakładają połączenie z większym podmiotem.
- Przyszłość polskiego handlu należy do placówek zintegrowanych w duże, prężne grupy zakupowe - powiedział "Wiadomościom Handlowym", Janusz Śliwiński, prezes Vabanku.

Elbląska firma, prowadząca także m.in. hurtownię z winami, swój pierwszy sklep uruchomiła w 1991 roku. Obecnie jest ich 14 (11 w Elblągu oraz po 1 w Braniewie i Ostródzie). Ich powierzchnia sprzedaży waha się od 100 do 700 m2, liczba pozycji asortymentowych od 5 tys. do 10 tys., a średnia wartość koszyka zakupów sięga 10 zł. Vabanki to typowe osiedlowe delikatesy - z wyjątkiem obiektów działających w ramach Leader Price - które powstały przy ciągach komunikacyjnych i trasach przelotowych.

Więcej: "Wiadomości Handlowe", luty, 2005r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0