10.02.2005

Północ w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy biuro nieruchomości Północ.

Biuro nieruchomości Północ powstało w styczniu 1999 roku. Najpierw firma zajmowała się handlem i pośredniczeniem nieruchomościami na terenie południowej części Krakowa. Następnie firma zaczęła zajmować się całym regionem Małopolski.

Od początku do końca

- Przeprowadzamy kompleksową obsługę klientów – mówi Piotr Sumara, przedstawiciel firmy Północ. - Począwszy od wyszukania nieruchomości, poprzez przygotowanie umów, promocję ofert, obsługę notarialną, geodezyjną, prawną, wycenę nieruchomości oraz pomoc w uzyskaniu kredytu – dodaje.

Musisz mieć licencję

Biuro Nieruchomości Północ planuje rozwijać się poprzez tworzenie franczyzowych agencji nieruchomości. Potencjalny franczyzobiorca firmy musi przede wszystkim posiadać zawodową licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, albo zatrudnić osobę, która posiada taką licencję. Ponadto franczyzobiorca powinien dysponować lokalem w dobrym punkcie, najlepiej z dużą widoczną witryną, o powierzchni minimum 30 m2 (co najmniej dwa pomieszczenia i zaplecze).

Firma Północ poszukuje franczyzobiorców wśród osób, które wcześniej nie prowadziły działalności w tej branży oraz właścicieli już działających agencji nieruchomości.

Trzymam się za kieszeń

Przewidywana kwota inwestycji w agencję nieruchomości Północ to 20-28 tys. zł. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inwestycja powinna się zwrócić w ciągu 6-8 miesięcy. Opłata licencyjna dla osób, które prowadzą już biuro nieruchomości, waha się od 1-1,4 tys. zł (jest to uzależnione od ilości mieszkańców miasta, w którym działa agencja nieruchomości). Opłata licencyjna dla osób spoza branży to 1,5-1,8 tys. zł.

Kraków dużo droższy

Jeżeli franczyzobiorca będzie chciał otworzyć biuro nieruchomości Północ w Krakowie, to wówczas opłata licencyjna będzie wynosić 15 tys. zł.
- W Krakowie nasze biuro jest już dobrze znane mieszkańcom. Dlatego opłata licencyjna na to miasto jest znacznie wyższa niż na pozostałe. W tym przypadku franczyzobiorca płaci nie tylko za know-how, ale także za renomę marki – wyjaśnia Piotr Sumara.

Obecnie przedstawiciele firmy Północ, przede wszystkim poszukują franczyzobiorców, którzy zechcą otworzyć franczyzową agencję nieruchomości w miastach: Tarnów, Nowy Sącz, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Kielce, Bielsko-Biała.

Info: Biuro Nieruchomości Północ