17.03.2005

Kolporter otworzy 50 sklepów

W tym roku sieć spożywcza Markecików Kolportera zwiększy się o ponad 50 placówek. Spółka chce walczyć o klienta miłą obsługą i lottomatami działającymi na terenie sklepów. Do odwiedzania sklepów mają również zachęcić bary przekąskowe.

Markeciki spożywcze należące do kieleckiego dystrybutora prasy firmy Kolporter zdały wewnętrzny egzamin. Oznacza to, że spółka planuje w tym roku dalszy ich rozwój.
- Próbne cztery placówki, z których pierwsza została otwarta w lipcu ubiegłego roku, były objęte programem pilotażowym. Przed podjęciem decyzji o dalszym ich rozwoju, chcieliśmy zobaczyć, czy na rynku istnieje zapotrzebowanie na tego typu sklepiki. Jeszcze nie robiliśmy podsumowania, ilu klientów średnio odwiedza markeciki. Mogę natomiast powiedzieć, że są one rentowne - powiedział "Supermarketowi Polska", Maciej Topolski, wicedyrektor zakładu marketingu Kolporter Holding.

Plany inwestycyjne firmy na ten rok obejmują uruchomienie ponad 50 sklepów. Będą one powstawać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. W pierwszej kolejności mają to być Warszawa, Poznań, Szczecin i Kielce. Średnia powierzhnia sprzedaży nowych placówek wyniesie około 80 m2. Według założeń markecik powinien znajdować się na osiedlu. Kolporter nie wyklucza jednak możliwości uruchamiania ich w centrach miast. Rezygnuje natomiast całkowicie z lokalizacji w centrach handlowych.

Więcej: Patrycja Otto, "Supermarket Polska", luty, 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0