24.03.2005

Podniebny Barek w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy nową sieć – Podniebny Barek.

Lot Catering zajmuje się nie tylko dostarczaniem posiłków na pokłady samolotów, prowadzeniem stołówek i kantyn pracowniczych, lecz także rozwija sieć lokali gastronomicznych o nazwie Podniebny Barek. Od stycznia 2005 LOT Catering wdraża program rozwoju tej sieci oparty na zasadach franchisingu.

Kto może zostać franczyzobiorcą?

Franczyzobiorcą sieci Podniebny Barek może zostać każdy inwestor, który posiada wystarczające środki finansowe. Doświadczenie w gastronomii nie jest konieczne. Opłata wstępna dla pierwszych 10 franczyzobiorców, będzie wynosiła symboliczną złotówkę. Całkowita kwota inwestycji powinna zamknąć się w kwocie od 100 do 200 tys. zł. Dodatkowo pierwsi franczyzobiorcy będą mogli korzystać z wsparcia LOT Catering w zakresie finansowania remontu lokalu oraz zakupu wyposażenia.

Biznes ze smakiem

Obecnie LOT Catering posiada 11 Podniebnych Barków: 7 w Warszawie i 4 w Krakowie. W ofercie barku są dania śniadaniowe, obiadowe, a także sałatki, kanapki, wyroby garmażeryjne oraz cukiernicze. Wszystkie dania dostępne są zarówno na miejscu i na wynos.

Zadania franczyzobiorcy

Podstawowym zadaniem franczyzobiorcy Podniebnego Barku będzie sprzedaż w punkcie oraz zadbanie o możliwość obsługi cateringowej firm z sąsiedztwa punktu. Biorca będzie zajmował się sprzedażą wyłącznie gotowych produktów, a w niewielkim tylko stopniu przygotowaniem posiłków, które sprowadza się do prostych czynności kulinarnych, takich jak podgrzanie czy przystrojenie dania. Do przygotowania dania nie są potrzebni kucharze ani specjalistyczne urządzenia gastronomiczne. Wszystkie wyroby oferowane w Podniebnym Barku oraz półprodukty niezbędne do przygotowania dań ciepłych, są przygotowywane i dostarczane przez franczyzodawcę.

Jaki lokal?

Sieć poszukuje franczyzobiorców, którzy będą chcieli otworzyć Podniebny Barek w Warszawie, Krakowie lub aglomeracji śląskiej. Lokal powinien znajdować się w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszych, bądź w pobliżu obiektów biurowych. Minimalna powierzchnia lokalu to 60m2.

Info: Podniebny Barek