25.03.2005

Opłaty, kredyt i przesyłki w kasie

Polska Agencja Finansowa planuje w tym roku rozbudowę sieci do 450 punktów kasowych. Chce objąć swym zasięgiem cały kraj. Zamierza także rozszerzyć portfel usług o produkty bankowe, m.in. małe kredyty konsumpcyjne i przekazy pieniężne.

Polska Agencja Finansowa posiada ponad 210 punktów kasowych. Najwięcej jednostek sieci jest zlokalizowanych we wschodniej części Polski oraz na Pomorzu. Teraz PAF planuje ekspansję w południowych regionach kraju. Firma lokalizuje swoje punkty na osiedlach oraz w marketach, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Sieć rozwija się poprzez franchising. Koszt inwestycji franczyzobiorcy wynosi około 7 tys. zł. Każde otwarcie punktu poprzedza kampania reklamowa, a punkt zaczyna być dochodowy najczęściej po 3 miesiącach od otwarcia.

Od kwietnia w punktach PAF będzie można także wziąć kredyt. W najbliższym czasie sieć zamierza poszerzyć ofertę także o przesyłki ekspresowe. Najpóźniej w ciągu dwóch godzin od momentu wpłaty, klient będzie mógł odebrać pieniądze w dowolnym punkcie kasowym sieci w każdym miejscu w Polsce.

Więcej: "Gazeta Prawna", 25 marca, 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

8