14.04.2005

Wymarsz na zachód

Dzięki współpracy dwóch spółek handlowych z południowo-wschodniej Polski powstanie nowa sieć spożywczych sklepów franczyzowych.

Wywodząca się z Białej Podlaskiej sieć Nasze Sklepy, zrzeszająca 156 małych i średnich sklepów spożywczych z pięciu województw, oraz krakowska spółka Megana, prowadząca 40 dużych sklepów pod szyldem Avita, łączą siły. Choć nie o fuzji tu mowa, to współpraca może w przyszłości zaowocować ściślejszą integracją.

Wspólna logistyka

- Powołaliśmy nową spółkę: Nasze Sklepy Avita - 51 proc. udziałów ma Megana, a Nasze Sklepy - 49 proc., mającą rozwijać sieć sklepów franczyzowych pod wspólnym logo w południowej i środkowej Polsce. W tym roku chcemy włączyć do sieci co najmniej 50 sklepów o powierzchni ponad 60m2 i obrotach powyżej 100 tys. zł miesięcznie - informuje "Puls Biznesu" Adam Abramowicz, prezes spółki Nasze Sklepy.

Sieci Nasze Sklepy oraz Avita nadal będą działać niezależnie.
- Fuzja nie jest na razie planowana. Przewidujemy natomiast budowanie wspólnej dla trzech sieci logistyki i współpracę w zakresie negocjacji z producentami - zapowiada prezes. Nie wyklucza, że w przyszłości sieć może objąć swoim zasięgiem cały kraj. Niezależnie od rozwoju nowej sieci, Nasze Sklepy zamierzają w 2005 r. dalej rozbudowywać starą sieć.

Więcej: "Puls Biznesu", 14 kwietnia, 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0