14.04.2005

Delikatesowy Albert w Galerii Mokotów

15 kwietnia zostanie otwarty delikatesowy supermarket Albert w Galerii Mokotów przy ul. Wołoskiej 12 w Warszawie.

W miejsce istniejącej do tej pory Hypernovej, w Galerii Mokotów uruchomiony zostanie supermarket Albert.

Badania marketingowe pokazały, że supermarkety Albert są rozpoznawalne i lubiane przez warszawskich klientów, o czym może świadczyć także fakt, że tygodniowo wszystkie 13 Albertów w Warszawie odwiedza średnio 300 tysięcy kupujących. To również sposób na wzmocnienie wizerunku i pozycji Alberta w stolicy.
Firma Ahold Polska planuje dalszy dynamiczny rozwój tych supermarketów w Warszawie – mówi Kef van Helbergen, dyrektor generalny Ahold Polska. – W tym i przyszłym roku chcemy otworzyć kilka kolejnych sklepów - dodaje.

Przebudowany sklep

Asortyment w gruntownie przebudowanym sklepie w Galerii Mokotów, zostanie poszerzony o 30 proc. Z myślą o warszawskich klientach pojawi się wiele ciekawostek kulinarnych, niedostępnych w innych marketach czy specjalistycznych sklepach z żywnością. 200 rodzajów piwa, rzadkie wędliny (między innymi polędwica z miecznika), 600 gatunków serów (np. Cheddar z szałwią), świeże homary, alkohole lekkie i ciężkie (170 rodzajów whisky i koniaków czy 550 gatunków wina), wykwintne bomboniery.

Własna piekarnia

Sklep wzbogaci się o nowe, bogato zaopatrzone stoiska. Własna piekarnia zapewni kilkadziesiąt rodzajów świeżego pieczywa.
- Pojawi się także stoisko cukiernicze z przepysznymi ciastami, tortami i innymi wypiekami – mówi Wojciech Masłowski, dyrektor Alberta. - Jeszcze sprawniej zorganizowane będzie stoisko ze sprzedażą tradycyjnych mięs i wędlin – dodaje. W ofercie stoiska grillowego znajdzie się 40 gorących potraw oraz liczna oferta gotowych świeżych sałatek.

Delikatesowy Albert o powierzchni 3,8 tys. m² w warszawskiej Galerii Mokotów zatrudnia 210 osób. Sklep będzie czynny przez cały tydzień w godzinach od 10 do 22.

Info: Albert