Certyfikowani pośrednicy

Piątek
22.04.2005
Polska Izba Gospodarcza Pośredników Finansowych rozpoczęła przyznawanie punktom kasowym pierwszych certyfikatów bezpieczeństwa. Taki certyfikat zapewnia, że pieniądze wpłacone przez klientów za rachunki szybko i bezpiecznie dotrą do adresata.
 

Od początku maja br. u pierwszych pośredników finansowych prowadzących agencje bankowe oraz w punktach przyjmujących opłaty zawisną certyfikaty Polskiej Izby Gospodarczej Pośredników Finansowych.

– Podstawowym zadaniem naszej Izby jest uregulowanie rynku pośrednictwa finansowego. Chcemy, aby każdy podmiot gospodarczy prowadzący działalność gospodarczą mógł rozwijać się bez obaw, że jakiś nieuczciwy pośrednik swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami podważy zaufanie do całej branży – wyjaśnia Krzysztof Sadowski, prezes PIGPF. - Certyfikat jest znakiem jakości gwarantującym klientom, że ich pieniądze, wpłacone u pośrednika dotrą do odbiorcy.

Certyfikat mogą otrzymać wszystkie osoby prowadzące punkty kasowe, które zadeklarują chęć przystąpienia do Izby oraz spełnią określone standardy. Certyfikowany punkt musi spełniać rygorystyczne warunki w zakresie zabezpieczenia, ubezpieczenia oraz właściwych procedur reklamacyjnych.

Izba została utworzona w Warszawie 21 listopada 2004r. Od tego czasu nad kryteriami upoważniającymi do otrzymania certyfikatu pracowała kilkunastoosobowa komisja wyłoniona przez środowisko. W tej chwili właściciele punktów, którzy przystąpili do Izby wdrażają te standardy w swoich punktach. Na przełomie kwietnia i maja b.r rozpocznie się weryfikacja tych punktów pod względem zgodności ze standardami.

– Teraz poczta nie będzie mogła twierdzić, że tylko tam i w banku można bezpiecznie płacić za abonament RTV – mówi Dagmara Bednarek prowadząca 3 punkty kasowo-kredytowe w Łodzi. – Poprzez certyfikaty wiarygodność zyskała swój znak. Musimy teraz nagłośnić naszą akcję, aby klienci wiedzieli, które punkty są absolutnie bezpieczne.

W PIGPF zrzeszeni są właściciele punktów kasowych działający w ramach sieci franczyzowych oraz niezależni pośrednicy finansowi - agenci PKO BP, agenci ubezpieczeniowi oraz firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym. Obecnie w Polsce działa ok. 2 tys. agencji PKO BP, ok. 1 tys. punktów kasowych (w tym ok. 800 zrzeszonych w ramach sieci franczyzowych) oraz kilkanaście tysięcy agentów ubezpieczeniowych i pośredników kredytowych.

Dzięki pośrednikom finansowym w Europie Zachodniej konsumenci częściej korzystają z produktów finansowych niż w Polsce, a także mają ułatwiony dostęp do nich i niższe ceny. Na rynku hiszpańskim udział pośredników w sprzedaży produktów finansowych wynosi nawet ponad 70%.

Izba wydaje przy współpracy z Polską Agencją Finansową bezpłatny miesięcznik Twój Budżet opisujący prostym językiem świat finansów. W maju ukaże się już trzeci numer pisma. Miesięcznik jest rozdawany u pośredników należących do Izby.

Info: PIGPF


PROFIT system

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018