26.04.2005

Brytyjski Levi’s udoskonala sieć

Levi Strauss UK pracuje obecnie nad programem, który pozwoli podnieść pozycję marki na rynku odzieży "high street". Aby sprostać konkurencji, firma wzmacnia sprzedaż detaliczną - stawia na rozwój sieci franczyzowej. Oznacza to lepsze warunki dla potencjalnych biorców.

Nowy model franczyzy ma być bardziej efektywny i atrakcyjny dla potencjalnych franczyzobiorców. Nad doskonaleniem konceptu menadżerowie firmy pracują wspólnie z czterema dotychczasowymi biorcami w Wielkiej Brytanii. Ich sugestie staną się częścią strategii na najbliższe lata. Nowy licencjobiorca Levi'sa może liczyć na wyższy niż dotąd poziom wsparcia ze strony macierzystej firmy. Regionalni menadżerowie Levi Straussa będą pomagać w adaptowaniu lokali i uruchamianiu sklepów. Centrala weźmie na siebie część kosztów zakupu mebli, elementów zabudowy i wyposażenia, które były dla franczyzobiorców bardzo poważnym wydatkiem. Firma będzie też służyć radą w zakresie najlepszych metod sprzedaży. Wszystko po to, by mieć pewność, że marka jest prezentowana najlepiej jak to możliwe.

Od przyszłych franczyzobiorców Levi Strauss wymaga udokumentowanego doświadczenia w handlu detalicznym - najlepiej w branży odzieżowej - oraz dobrej orientacji w finansach. Mile widziane jest również doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy.

Minimalna kwota inwestycji w sieć Levi’sa to około 100 tys. funtów kapitału własnego. Biorca licencji wnosi też opłatę w wysokości 5 tys. funtów za pierwszy rok oraz 2,5 tys. za drugi. Płaci też 2,5% kosztów zatowarowania na fundusz reklamowo-promocyjny.

Źródło: "Business Franchise"

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0