19.05.2005

Kukartka rozwija skrzydła

Po czterech latach otwierania własnych sklepów z artykułami prezentowymi – Kukartka, rozpoczyna przygodę z franczyzą.

Kukartka jest siecią sklepów utrzymanych w konwencji gift-shopów, oferujących wszystko co wiąże się z obdarowywaniem. W swojej ofercie ma kartki i karnety pocztowe, kubeczki, maskotki, artykuły szkolne oraz wszelkie niezbędne dodatki do zapakowania prezentu od papieru, przez wstążeczki i inne akcesoria, po ozdobne torby do prezentów. Sklepy świadczą też usługi ozdobnego pakowania prezentów.

Założeniem franczyzodawcy jest stworzenie silnej ogólnokrajowej marki sklepów, które jednoznacznie kojarzyć się będą z artykułami prezentowymi.
- Gdy ktoś poszukiwać będzie upominku na konkretną okazję, powinien pomyśleć, że znajdzie go na pewno w Kukartce. Nasze hasło brzmi „aby kogoś uszczęśliwić” i w naszych sklepach wcielamy je w życie – mówi Dariusz Majewski współzałożyciel firmy. Poza zapleczem własnych produktów (pochodzących z wydawnictwa Passion Cards) takich jak kartki, karnety, torby do prezentów, kubki, Kukartka (Passion Cards) jest również wyłącznym dystrybutorem produktów należących do kolekcji Sheepworld oraz Debbi. Posiada również licencje na sprzedaż seryjnych wydawnictw m.in. Hanadeka, Uli Stein czy Rachael Hale. W sklepach „Kukartka” do wiodących produktów należą także niezwykle popularne kolekcje Nici i Diddl.

Wszystko według planu

Pierwszy sklep Kukartka powstał w 2000 roku w Poznaniu. Do dzisiaj powstało dziesięć sklepów własnych, a duże zainteresowanie konceptem sprawiło, że w grudniu 2004 roku otwarto pierwszy sklep franczyzowy w Rzeszowie. Drugi sklep w Gdyni został otwarty w pierwszych dniach lutego.

Kukartka ma jasno określony plan budowy sieci, który jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy, to rozwój sieci franczyzowej w większych miastach o znaczeniu ponadregionalnym, w których pod uwagę brane będą punkty w najlepszych lokalizacjach, głównie w centrach handlowych, ale również w głównych ciągach ulic handlowych. Natomiast drugi etap zakłada zagęszczenie sieci zarówno w obrębie dużych miast, jak i ekspansję do mniejszych ośrodków o znaczeniu regionalnym.

Liczy się pasja

Koszt otwarcia Kukartki waha się w granicach 50 tys. zł, w tej kwocie mieści się koszt zakupu licencji, mebli i urządzenia lokalu. Wielkość sklepu powinna mieścić się w granicach 20-40 m2, ale od tej zasady dopuszczane są odstępstwa (jeden ze sklepów franczyzowych ma powierzchnię 57 m2). Na zatowarowanie sklepu trzeba dodatkowo przeznaczyć około 50-70 tys. złotych, z tym że na większą część pierwszego zatowarowania franczyzodawca udziela kredytu kupieckiego, o ile franczyzobiorca ustanowi wymagane zabezpieczenia. Od franczyzobiorców nie wymaga się doświadczenia w handlu, ani posiadania lokalu (choć może to okazać się dodatkowym atutem). Najważniejszy jest zapał i osobiste zaangażowanie w prowadzenie Kukartki.

Info: Kukartka

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karina Korczyńska

doradca we franczyzie
Napisz do autora