23.05.2005

Buty Gino Rossi ostro ruszyły w świat

Słupska spółka intensywnie tworzy salony firmowe w kraju i za granicą. To zapowiedź zmian profilu działalności z produkcyjnego na dystrybucyjny.

Spółka Gino Rossi powstała na początku lat 90. Utworzyli ją byli dyrektorzy Fabryki Obuwia Alka oraz ich wspólnicy z Włoch. Specjalizuje się w produkcji eleganckiego obuwia męskiego i damskiego ze średniej oraz wyższej półki.
- Przez ostatnie lata skupialiśmy się na wykreowaniu marki. Dzisiaj wiemy, że ten cel został osiągnięty. Teraz chcemy ją utrwalić - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Maciej Fedorowicz, prezes Gino Rossi.

Cel - 100 salonów

Plan zakłada otwarcie 100 salonów firmowych w całym kraju. Dotychczas powstało ich ponad sześćdziesiąt - własnych i na zasadzie franczyzy.
- Jest jeszcze wiele miast w Polsce, w których nas nie ma. Chcemy się tam pojawić - mówi prezes.

Prawie dwa lata temu spółka zaczęła tworzyć sieć sprzedaży za granicą - ma pięć salonów na Litwie, dwa w Berlinie, po jednym w czeskiej Pradze, na Słowacji i na Węgrzech oraz w Toronto i Gruzji. Wkrótce powstaną następne - w Niemczech i Czechach. Plan rozwoju firmy przewiduje też wejście do wszystkich państw nadbałtyckich i Rosji.

Więcej: Zbigniew Marecki, "Puls Biznesu", 23 maja 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0