06.06.2005

Zostało mało czasu na złożenie wniosku

Dotację na wsparcie inwestycji niełatwo uzyskać. Jeśli jednak firma dokona tego wyczynu, zyskuje niepowtarzalną szansę na rozwój.

Dofinansowanie nowych inwestycji jest jednym z czterech tzw. działań bezpośredniego wsparcia dla przedsiębiorstw, w ramach programu Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Działanie to pozwala sfinansować nie tylko zakup maszyn, urządzeń, komputerów, oprogramowania, całych linii technologicznych, ale także gruntów, budowli i budynków, materiałów i robót budowlanych.
- Wsparcie nowych inwestycji jest działaniem, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na największe dotacje unijne, sięgające nawet do 65 proc. kosztów kwalifikowanych - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Jerzy Kwieciński, prezes EuCP.

Recepta

Jaki jest sposób na przygotowanie dobrego wniosku? Na pewno już na początku warto ocenić realne szanse projektu na uzyskanie dotacji. Trzeba się szczegółowo zapoznać z dokumentami programowymi i odnosić się do nich podczas przygotowywania dokumentacji.

Jak zauważył Marek Kozłowski, przedstawiciel firmy Anwil, jednym ze sposobów może też być wytrwałość w ubieganiu się o fundusze unijne. Jego firma nie zrażała się niepowodzeniami. Po dwóch nieudanych próbach dostała jedną z największych dotacji do projektu inwestycyjnego z działania 2.2.1.

Więcej: Monika Niewinowska, "Puls Biznesu", 6 czerwca, 2005 r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0