Zostało mało czasu na złożenie wniosku

Poniedziałek
06.06.2005
Dotację na wsparcie inwestycji niełatwo uzyskać. Jeśli jednak firma dokona tego wyczynu, zyskuje niepowtarzalną szansę na rozwój.
 
Dofinansowanie nowych inwestycji jest jednym z czterech tzw. działań bezpośredniego wsparcia dla przedsiębiorstw, w ramach programu Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Działanie to pozwala sfinansować nie tylko zakup maszyn, urządzeń, komputerów, oprogramowania, całych linii technologicznych, ale także gruntów, budowli i budynków, materiałów i robót budowlanych.
- Wsparcie nowych inwestycji jest działaniem, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na największe dotacje unijne, sięgające nawet do 65 proc. kosztów kwalifikowanych - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Jerzy Kwieciński, prezes EuCP.

Recepta

Jaki jest sposób na przygotowanie dobrego wniosku? Na pewno już na początku warto ocenić realne szanse projektu na uzyskanie dotacji. Trzeba się szczegółowo zapoznać z dokumentami programowymi i odnosić się do nich podczas przygotowywania dokumentacji.

Jak zauważył Marek Kozłowski, przedstawiciel firmy Anwil, jednym ze sposobów może też być wytrwałość w ubieganiu się o fundusze unijne. Jego firma nie zrażała się niepowodzeniami. Po dwóch nieudanych próbach dostała jedną z największych dotacji do projektu inwestycyjnego z działania 2.2.1.

Więcej: Monika Niewinowska, "Puls Biznesu", 6 czerwca, 2005 r.
Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018