Wtorek
14.06.2005
Rada Nadzorcza Grupy Eldorado SA przedstawiła ocenę sytuacji spółki za rok 2004. Według raportu był to rekordowo dobry rok dla firmy.
 
Wypracowane przez Grupę wyniki finansowe osiągnęły najwyższy poziom w historii firmy. Eldorado osiągnęło zysk netto w wysokości 14,6 mln zł. Zysk na jedną akcję wyniósł 2,20 zł.

Należąca do Grupy spółka Stokrotka w ciągu roku otworzyła 13 kolejnych supermarketów, franczyzowa sieć sklepów Groszek powiększyła się o kolejnych 80 placówek, a Infinite konsekwentnie rozwijała sprzedaż nowoczesnych produktów informatycznych. Grupa odnotowała również wzrost rentowności kapitałów własnych. Wartość wskaźnika ROE w 2004 roku wyniosła 16,4 proc. Na rozwój działalności hurtowej i detalicznej przeznaczono 58 mln zł, o 75 proc. więcej niż w 2003 roku.

Więcej: Gazeta Wyborcza, 14 czerwca 2005.
Gazeta Wyborcza

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.