11.04.2001

Podwojenie zysków i zwiększenie obrotów

Laboratorium Kosmetyczne Eris planuje podwoić w tym roku zysk

Dziennik Prawo i Gospodarka poinformował, że Eris planuje podwoić w tym roku zysk z 5,8 mln zł do 10 mln zł, głównie dzięki ograniczeniu kosztów i zwiększeniu obrotów. Obecnie posiada 7 kosmetycznych instytutów, a kolejne 3 otworzy do końca 2001 r. Jednym z pomysłów przedsiębiorstwa na skuteczną walkę z konkurencją jest wdrożony w 1996 r. systemów jakości ISO 9001. W marcu tego roku spółce został przyznany certyfikat ISO 14001, co oznacza, że Eris wprowadził program polegający na stosowaniu działań proekologicznych w produkcji kosmetyków. System Zarządzania Środowiskowego według ISO 14001 to ciągłe doskonalenie firmy w zakresie wymagań dotyczących środowiska naturalnego. Zdefiniowanie aspektów środowiskowych i określenie celów to początek na drodze do uzyskania certyfikatu, a co za tym idzie do stworzenia zasad funkcjonowania zgodnych z wymogami ekologii - wyjaśniają przedstawiciele spółki.

Eris należy do liderów polskich producentów kosmetyków, co potwierdza jego udział w tym rynku, który według firmy wynosi około 17 proc. Założone w 1983 r. w Piasecznie koło Warszawy - Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris - zatrudnia obecnie 250 osób. W roku 1997 zostało przekształcone ze spółki cywilnej w akcyjną. Obecnie firma produkuje blisko 200 rodzajów kosmetyków, wchodzących w skład kilkunastu serii. W ub.r. przedsiębiorstwo wyprodukowało prawie 12 mln sztuk kosmetyków. W najnowszych planach firmy na rok 2001 jest m. in. wdrożenie komputerowego programu sieciowego dla potrzeb dystrybucji dokumentacji systemowej.

Spółka Eris sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale także na rynki zagraniczne. Najwięcej kosmetyków eksportuje do Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Kanady.

Więcej: Prawo i Gospodarka, Marta Pogorzelska, 11 kwietnia 2001, s. 4

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0