Piękno w pięknie

Czwartek
12.04.2001
Firma Eris ma nowe centrum badawczo-szkoleniowe w zabytkowym pałacyku na Mokotowie
 
Gazeta Wyborcza poinformowała, że w zabytkowym pałacyku na Mokotowie szkolą się kosmetyczki, a w podziemiach budynku są testowane nowe produkty firmy Eris. Odnowiony niedawno pałacyk na Henrykowie to prawdziwa perełka. Na pierwszy rzut oka nie przypomina miejsca, w którym specjaliści prowadzą badania naukowe. Ten odrestaurowany XIX-wieczny pałacyk kojarzy się raczej z wielkomiejską rezydencją. W saloniku (z widokiem na ogromny taras) stoją stylizowane na XIX wiek meble. Jest też kominek, wielkie lustro i rozwieszone na ścianach obrazy.

Tuż obok kawiarenka utrzymana w podobnym stylu. Przychodzą głównie odwiedzający centrum goście i szkolące się tu kosmetyczki. Jest też sklepik w którym kupić można kosmetyki Eris. Są pokoje zarządu i wreszcie wzorcowy Kosmetyczny Instytut dr Irena Eris.
– Nie mamy ambicji, by być szkołą kosmetyczną – opowiada Wiesława Przybylska, szefowa centrum, kosmetyczka z wieloletnią praktyką. – Przecież mamy do czynienia z kosmetyczkami, które dobrze znają swój zawód. Chcemy tylko przekazywać wiedzę i doświadczenie związane z naszymi produktami.

Dla osób zainteresowanych szkoleniem przeznaczone są sale konferencyjne i sala szkolenia praktycznego – z sześcioma stanowiskami – fotelami kosmetycznymi. Szkolenie praktyczne (zajmujące 80-90 proc. czasu) polega na wykonywaniu na sobie zabiegów firmowych pod czujnym okiem kosmetyczki trenerki. Są też szkolenia, na których większość czasu poświęca się na teorię, zwłaszcza gdy omawiany jest problem podejście do klienta, standardów obsługi w gabinecie czy sztuki załatwiania reklamacji.

Serce bije w podziemiach. Tu dermatolodzy, biolodzy molekularni i alergolodzy testują nowe preparaty . Na razie na ochotniczkach, ale już wkrótce na wyhodowanych specjalnie komórkach skóry. Komórek na razie jest niewiele – do ich produkcji potrzebne są super sterylne warunki. Tymczasem firm wprowadziła się do pałacyku na początku kwietnia i wszędzie pachnie jeszcze farbą.

- Teraz hodujemy fibroblasty. Myślimy też o hodowli komórek śródbłonka naczyniowego, by testować na nich preparaty do skóry z pękającymi naczynkami – opowiada dr Maria Noszczyk zajmująca się w firmie m.in. badaniami naukowymi. Pokazuje dojrzewające w cieplarce ( temperaturze 36,5 st.C ) komórki.

Reakcje skóry bądź komórek na testowany preparat bądź jego składniki są dokładnie obserwowane. Naukowcy chcą wiedzieć nie tylko, czy po zastosowaniu jakiegoś składnika wzrasta żywotność komórek, lecz prowadzić także bardziej zaawansowane prace, np. obserwować aktywność genów i związaną z tym produkcją elastyny czy uwalniania kolagenu.
- Podobne badania prowadzi niewiele firm, gdyż są dość drogie, a efektów można się najwcześniej po pięciu-sześciu latach. - dodaje.

Więcej: Gazeta Wyborcza, Supermarket, Katarzyna Hubicz, 12 kwietnia 2001, s. 3
Gazeta Wyborcza

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018