05.07.2005

Targi z groszkiem. Za rok powtórka

25 czerwca w Lublinie odbyły się targi sieci franczyzowej Groszek. W hali Międzynarodowych Targów Lubelskich swoją ofertę zaprezentowało 90 wystawców głównie z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej, a także dostawcy sprzętu informatycznego, wyposażenia sklepów i inni partnerzy sieci Groszek.

- Udział w targach to okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych, a przede wszystkim nabycia w atrakcyjny sposób oferty asortymentowej specjalnie przygotowanej dla sklepów Groszek przez czołowych producentów – mówił w trakcie targów prezes Groszka, Dariusz Bożek.

Rzeczywiście oferta targowa była atrakcyjna i dobrze dobrana pod kątem rotacyjności okresu wakacyjnego. Dodatkowo wystawcy zachęcali do odwiedzenia swoich boksów targowych mnóstwem prezentów i gadżetów, które franczyzobiorcy sieci Groszek wykorzystują w organizowanych dla klientów promocjach.
- Co roku organizuję piknik dla swoich klientów i nagrody zdobywam głównie za lojalne zakupy – mówiła Pani Halina Dziewulska z Łukowa, która stoisko producenta słodyczy opuściła z ogromnym pluszowym misiem.
Ze względu na duże zainteresowanie przesunięto o godzinę zamknięcie stoisk targowych.

Obecnie sieć sklepów Groszek zrzesza na zasadach franczyzy 408 niezależnych placówek z 10 województw Polski. Na targi przybyli franczyzobiorcy ponad 300 sklepów Groszek, a 40 składało zamówienie za pośrednictwem platformy internetowej. Średnia targowych zakupów w przeliczeniu na jeden sklep wyniosła ponad 8 tys. zł. Po zamknięciu boksów targowych odbył się bankiet, na którym wręczono statuetki za najlepsze stoisko targowe, atrakcyjność oferty „food”, atrakcyjność oferty „non food” i najlepszy produkt.

Ponieważ targi były połączone z obchodami 5 rocznicy powstanie sieci Groszek, franczyzobiorcy sieci Groszek, którzy związani są z siecią od początku, otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania.

Następnie prezes Dariusz Bożek odczytał list do uczestników Targów z Groszkiem od Arkadiusza Słodkowskiego z Zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców, po czym nastąpiło wręczenie głównej nagrody dla zwycięzcy zakończonego niedawno programu lojalnościowego „Graj w groszki”. Zwycięzca podał najlepsze hasło reklamujące sieć, a brzmi ono „DUŻY WYBÓR, DOBRA CENA - OTO GROSZKA JEST DOMENA”.

Po części oficjalnej rozpoczął się blok integracyjny, którego punktem kulminacyjnym był występ Michała Milowicza.

Info: Groszek