Mydło i Pachnidło w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Środa
13.07.2005
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Mydło i Pachnidło, która chce stworzyć sieć mydlarni w Polsce.
 

Na rynku polskim od kilku miesięcy działa już franczyzowa sieć mydlarni pod nazwą Pracownia Mydło Sapo. Teraz przybyła im konkurencja – firma Mydło i Pachnidło.

Firmę Mydło i Pachnidło kilka lat temu założyły dwie koleżanki ze studiów - Agnieszka Michalak i Katarzyna Nyczek. Po skończeniu studiów Agnieszka Michalak zamieszkała w okolicach Warszawy, a Katarzyna Nyczek w Krakowie. W pobliżu swych miejsc zamieszkania otworzyły mydlarnie, które działają do dziś. Pierwszy sklep pod szyldem „Mydło i Pachnidło” został otwarty w grudniu 2000 roku w Krakowie przy ul. Św. Gartrudy. W 2004 roku w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej został uruchomiony kolejny sklep firmowy.

Na początku sklep w Krakowie był zaopatrywany w towar sprowadzany z Anglii. Po roku działalności Agnieszka Michalak i Katarzyna Nyczek postanowiły uruchomić własną produkcję. Nawiązały współpracę z firmą produkującą kosmetyki. W 2001 roku uruchomiły produkcję musujących soli i kul kąpielowych, rok później kremów do ciała, wonnych olejków do masażu, glicerynowych mydeł na wagę, mydeł w płynach, ziołowych i naturalnych kosmetyków leczniczych, świec aromatycznych oraz pachnących artykułów dekoracyjnych. W czerwcu 2005 roku firma rozpoczęła współpracę z irlandzką spółką Nectar International. Współpraca dotyczy sprzedaży produktów uzupełniających ofertę kosmetyczną Mydło i Pachnidło tj. szamponów, kosmetyków dla mężczyzn, wód toaletowych, kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci. Jednocześnie kosmetyki Mydło i Pachnidło będą sprzedawane w firmowych sklepach Nectar International w Irlandii. W najbliższym czasie firma planuje otwarcie dwóch sklepów firmowych w centrach handlowych oraz sprzedaż własnych produktów do krajów Unii Europejskiej.

Osoba, która będzie chciała współpracować z firmą Mydło i Pachnidło, powinna dysponować lokalem o powierzchni minimum 20 m2. Szacowany koszt inwestycji, która potrzebna będzie do otwarcia mydlarni to około 25 tys. zł. Ta kwota pozwoli na wynajęcie sklepu, zaprojektowanie i wykonanie wizualizacji oraz zrobienie pierwszego zatowarowania (około 17 tys. zł). Według wyliczeń przedstawicieli sieci, inwestycja powinna zwrócić się maksymalnie po upływie 1,5 roku.

Info: Mydło i Pachnidło

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018