13.07.2005

Polski e-handel: Jeszcze daleko od eldorado

W Polsce działa około tysiąca sklepów internetowych. Są to głównie maleńkie przedsiębiorstwa, z których co drugie istnieje w sieci krócej niż rok. Jednak rynek e-handlu szybko rośnie i prawie wszyscy właściciele e-sklepów wierzą w dobrą przyszłość.

Taki obraz polskiego detalicznego e-handlu ukazuje raport na temat rynku e-commerce przygotowany przez portal finansowy Money.pl, m.in. na podstawie sondaży przeprowadzonych w maju tego roku przez firmę badawczą Gemius.

Według raportu kondycja polskiego handlu elektronicznego jest coraz lepsza. Wartość obrotów na tym rynku w ciągu ostatnich czterech lat rośnie w tempie średnio 171 proc. rocznie. Raport przytacza szacunki firmy eCard (rozliczającej transakcje internetowe opłacane kartami płatniczymi), wedle których łączne obroty sklepów działających w polskim internecie osiągnęły w zeszłym roku poziom prawie miliarda złotych (nie licząc handlu na e-aukcjach). Jest to jeden z najszybciej rozwijających się oraz najbardziej perspektywicznych rynków w Polsce.

Więcej: Gazeta Wyborcza, 10 lipca 2005.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0