Sieć Bricomarche coraz większa

Środa
03.08.2005
Muszkieterska sieć sklepów „dom i ogród” Bricomarche powiększyła się do 33 obiektów. 6 lipca Muszkieterowie otworzyli sklep pod tym szyldem w Knurowie w woj. śląskim, a 27 lipca w Kępnie w woj. wielkopolskim. Obydwa sklepy znajdują się obok supermarketów Intermarche.
 

Bricomarche w Kępnie liczy 1 400 m kw. powierzchni sprzedaży, na której znajduje się prawie 17 000 pozycji asortymentowych. Wszystkie artykuły zostały ujęte w czterech działach: artykuły do majsterkowania, artykuły do dekoracji, materiały budowlane oraz akcesoria ogrodowe. Te ostatnie znajdują się na dodatkowej powierzchni około 1 000 m kw. Nowy Bricomarche został usytuowany na obrzeżach czterdziestotysięcznego Knurowa. Ten supermarket jest drugim sklepem pod tym szyldem w województwie śląskim.

Natomiast Bricomarche w Kępnie jest już ósmym sklepem pod tym znakiem handlowym w woj. wielkopolskim. Powierzchnia sprzedaży jest mniejsza od poprzedniej placówki, wynosi 900 m kw., a klienci mogą wybierać spośród 12 000 produktów. Część sklepu z artykułami ogrodowymi znajduje się poza obiektem i zajmuje powierzchnię także około 1000 m kw. Bricomarche razem z Intermarche dzielą parking dla 70 samochodów. Cały Rynek znajduje się w centrum siedemnastotysięcznego miasteczka.

Muszkieterowie stworzyli sieć Bricomarche we Francji w 1979 roku. Obecnie razem z drugim szyldem specjalizującym się w tej branży – Logimarche, mają najwięcej placówek spośród wszystkich operatorów funkcjonujących na tym rynku– 532 obiekty. Pod względem obrotów wśród sieci typu „dom i ogród” plasują się na trzecim miejscu, tuż po koncernach Kingfischer (Castorama i Bricodepot) oraz Leroy Merlin.

W Polsce pierwszy Muszkieter otworzył supermarket Bricomarche w 2000 roku. W zeszłym roku sieć osiągnęła obroty w wysokości 190 mln zł i wykazała największy spośród wszystkich sieci organiczny przyrost placówek. Sklepy te podobnie jak Intermarche są otwierane w miejscowościach małych i średniej wielkości. Charakteryzują się relatywnie niewielką powierzchnią sprzedaży (od 900 do 1 400 m kw.) oraz dyskontowymi cenami oferowanych artykułów.

Info: Grupa Muszkieterów

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018