Nie zdzierają z partnerów

Środa
17.08.2005
Franczyzodawca sieci sklepów odzieżowych Okazja nie pobiera od partnerów opłaty wstępnej, ani żadnych opłat bieżących. Niewiele też wymaga. Partner musi jedynie zaopatrywać się w towar wyłącznie w hurtowni firmy.
 

Przedstawiciele sieci dają swoim partnerom możliwość wymiany zatowarowania przez pierwsze trzy miesiące od otwarcia sklepu. Pozwala to biorcom licencji na dopasowanie swojej oferty do oczekiwań klientów.
Założyciele sieci Okazja posiadają kilkuletnie doświadczenie w branży, gdyż pierwszy sklep tzw. wyprzedażowy otworzyli osiem lat temu w Olsztynie. Asortyment tego sklepu stanowiła głównie odzież pochodząca z końcówek kolekcji i z likwidujących się sklepów. W 2003 roku właściciele sklepu postanowili poszerzyć swoją ofertę, uzupełniając asortyment o kosmetyki oraz galanterię skórzaną. Wówczas powstał pierwszy sklep o nazwie Okazja.
Najpierw sklepy Okazji były lokalizowane w mało prestiżowych miejscach handlowych. Aktualnie sklep sieci mieści się nawet przy jednej z najbardziej prestiżowych ulic w Warszawie.
- Coraz więcej osób wie, że w naszym sklepie może kupić nowe, modne ubrania po okazyjnej cenie. Posiadamy końcówki kolekcji wielu polskich producentów, a także ubrania importowane m.in. takich firm jak Levi`s czy Gap -­ mówi Mirosław Kamiński, właściciel sieci Okazja.

Nie zdzieramy z partnerów

Sklepy Okazja powstają w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Lokale najczęściej mają powierzchnię 25-160 m2. Przedstawiciele sieci szacują, że kwota potrzebna na pierwsze zatowarowanie sklepu wynosi 15 tys. zł. Minimalna kwota inwestycji wynosi 20 tys. zł. Sieć nie pobiera opłaty wstępnej, ani żadnych opłat bieżących.
- I tak zarabiamy na sprzedaży ubrań. To nam wystarczy ­- mówi Mirosław Kamiński.

Firma pozostawia partnerowi dowolność w sprawie urządzenia lokalu i sposobu jego prowadzenia. Jedyny warunek, który musi spełnić to zaopatrywać swój sklep wyłącznie w hurtowni Okazja. W zamian sieć zapewnia partnerowi wyłączność na dany teren oraz możliwość zwrotu towaru w ciągu pierwszych trzech miesięcy działania sklepu.
- To bardzo ważne. Kilka pierwszych miesięcy pokazuje jaki klient przychodzi do sklepu. Sieć daje możliwość wymiany towaru, gdy okaże się, że pierwsze zatowarowanie było błędne -­ mówi Zbysław Szydłowski, partner sieci Okazja.
­ - Często biorcy licencji kupują ubrania do sklepu takie, jakie im się podobają. A na własnym guście nie zawsze można polegać -­ mówi Mirosław Kamiński.
-­ Mieliśmy biorczynię, która zatowarowała sklep młodzieżowymi ubraniami, a okazało się, że w okolicy jej sklepu mieszkają głównie starsze osoby. Możliwość wymiany towaru, sprawiła że mogła dostosować swoją ofertę do faktycznego zapotrzebowania - ­dodaje.

Luźna współpraca do czasu

Obecnie sieć posiada 5 sklepów własnych i 19 partnerskich. Nadal poszukiwane są osoby, które chciałby otwierać punkty partnerskie. Okazja chce nawiązać również luźną współpracę z osobami, które we własnych butikach sprzedawałyby poza swoim towarem odzież pochodzącą z hurtowni sieci.
­ - Współpraca z osobami, które tylko sprzedają nasz towar we własnych butikach, będzie możliwa jedynie do momentu kiedy znajdziemy osobę chętną do prowadzenia sklepu partnerskiego. Wówczas wyłączność na sprzedaż naszych ubrań otrzyma partner Okazji-­ mówi Mirosław Kamiński.

Info: Okazja

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...

33 wypowiedzi
ostatnia 08.01.2024
Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023