24.08.2005

Związkowcy straszą Wal-Marta

Duża międzynarodowa organizacja pracownicza już teraz planuje zablokowanie ewentualnego przejęcia Carrefoura przez Wal-Marta. - Na wszelki wypadek - mówią jej przedstawiciele.

Związkowcy z Union Network International (UNI) ustalają plan działania "na wszelki wypadek", ponieważ nie wiadomo, czy potentaci handlu zagranicznego z obu stron Atlantyku w ogóle rozmawiają o połączeniu.W niedzielę półtora tygodnia temu, brytyjski dziennik "The Time" napisał, że prezesi obu firm spotkali się, żeby omówić fuzję. Rzecznicy koncernów doniesieniom zaprzeczali bądź nie chcieli ich potwierdzić.

Zarejestrowana w Szwajcarii organizacja reprezentuje interesy 15 mln pracowników, skupionych w 900 związkach zawodowych w 150 krajach. Przeciwko Wal-Martowi kampanię prowadzi już od dawna, twierdząc, że amerykański gigant łamie prawa pracownicze. Powstanie globalnego supergiganta może mieć duży wpływ na rynek polski - Carrefour ma w Polsce 31 hipermarketów oraz 71 mniejszych obiektów Champion i Globi, a wejście do Polski zapowiedział niedawno Wal-Mart.

Więcej: Parkiet. 24 sierpnia, 2005

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0