25.08.2005

Koniec palenia pod szyldami YUM!a

Sieci KFC i Pizza Hut w USA wprowadzają zakaz palenia w swoich restauracjach. W polskich lokalach tych sieci strefy dla palących na razie pozostaną.

W połowie sierpnia koncern YUM! Brands Inc. wprowadził całkowity zakaz polaenia w 1,2 tys. restauracji KFC oraz ponad 1,6 tys. lokali Pizza Hut na terenie Stanów Zjednoczonych. Są to własne lokale koncernu, jednak YUM! będzie zachęcać swoich licencjobiorców do wprowadzania tej zasady w lokalach franczyzowych - pod szyldem KFC działa ich w USA 4,2 tys., a Pizza Hut - 4,6 tys. Tym samym żadna z sieci należących do koncernu YUM! nie pozwala na palenie tytoniu w swoich lokalach (poza Pizza Hut i KFC, do YUM!a należą Taco Bell, Long John Silver's oraz A&W All-American Foods). Kierownictwo firmy uzasadnia swoją decyzję troską o zdrowie biernych palaczy, którzy, mimo wyznaczonych stref dla palących, narażeni byli na dym papierosowy.

W Polsce całkowity zakaz palenia obowiązuje we wszystkich restauracjach KFC. W niektórych lokalach Pizza Hut istnieją jednak strefy dla palących. Holenderska firma AmRest, właściciel licencji KFC, Pizza Hut oraz Taco Bell na Polskę, nie przewiduje na razie likwidacji tych stref. AmRest prowadzi w Polsce 75 restauracji KFC oraz 53 lokale Pizza Hut.

Źródło: Chicago Sun-Times

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora