Czat z Mail Boxes Etc. i Galerią Prezentów

Piątek
02.09.2005
2 września z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek, odpowiedzialny za rozwój sieci Mail Boxes Etc. i Galerii Prezentów.
 

Redakcja: Witamy, w piątek 2 września o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie z Pawłem Klimkiem, odpowiedzialnym za rozwój sieci Mail Boxes Etc. i Galerii Prezentów. Prosimy o zadawanie swoich pytań.
Paweł Klimek: Witam wszystkich uczestników czatu i zapraszam do dyskusji.

Fymek: Jakie są Państwa plany rozwoju obu sieci na najbliższy rok?
Paweł Klimek: Jeśli chodzi o plany na rok 2006 to chcielibyśmy podpisać 7 do 10 umów na punkty MBE i minimum 10 na Galerię Prezentów.

Lidka-Szczecin: Ja mam pytanie odnośnie MBE. Czytałam o kioskach MBE o mniejszej powierzchni i tańszej inwestycji. Na czym w praktyce polega różnica między takim kioskiem a już istniejącymi punktami?
Paweł Klimek: Tematyka kiosku MBE jest bardzo szeroka i szczegółowa, zapraszam na spotkanie w Warszawie 9 września w dogodnej dla Pani godzinie - proszę umówić się w firmie Profit System

Marek: Na rynku sporo jest firm świadczących podobne usługi jak MBE (ksero, mała poligrafia, poczta) i zwykle robią to taniej. Skąd Pana pewność, że MBE się przyjmie właśnie w Polsce? Tylko proszę nie porównywać nas do zachodu albo USA, tam zdaje się, sytuacja gospodarcza wygląda trochę inaczej.
Paweł Klimek: Pewności nie będziemy mieć nigdy. Porównanie z USA jest rzeczywiście przedwczesne, ale już Europa Zachodnia stanowi pewien wyznacznik. Proszę zauważyć, że bardzo wiele rozwiązań biznesowych zostaje przenoszonych na nasz grunt. Tendencja zaś do outsoursowania wszelkich możliwych usług poza firmę jest tak samo dynamiczna w Polsce jak i pozostałych krajach Unii. Co do cen usług to wcale nie mam pewności, że np. mała poligrafia na poziomie oferowanym przez MBE (np. kopie barwne) jest tańsza w innych tego typu punktach.

Nina_Stok: Czytałam, że pomagają Państwo w wyborze lokalizacji punktu. Jeśli chciałabym prowadzić Galerię Prezentów, to gdzie by mi Pan doradził otwarcie?
Paweł Klimek: Galeria Prezentów to klasyczny koncept handlowy dla galerii handlowych i centrów handlowych. Polecam zatem już istniejące jak i nowo powstające centra handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które kładą większy nacisk na galerie handlowe niż na sam hipermarket, przykładem może być Galeria Manufaktura w Łodzi

przedsiębiorca: Czy rzeczywiście Galeria Prezentów może być dochodowym biznesem? Myślę o czymś dla żony, ale trudno mi uwierzyć, że sklep z takimi akcesoriami przynosi zyski (no może poza wrześniem i grudniem, gdzie popyt na taki asortyment się zwiększa). Ile zysku miesięcznie przynosi taki sklep? Proszę podać chociaż przybliżoną sumę, bo wiadomo że zysk jest zależny od wielu czynników, m.in. lokalizacji.
Paweł Klimek: Tak, Galeria Prezentów to koncept zyskowny. Oba nowo otwarte punkty franczyzowe w Zabrzu i Krakowie mają się doskonale, w przyszłym tygodniu rusza punkt w Wola Parku w Warszawie, szczegółowe dane, w tym rzeczywiste wyniki naszych własnych punktów w Katowicach przedstawiamy franczyzobiorcom w trakcie spotkań indywidualnych - zapraszam 9 września do Warszawy. Powiem tylko tyle, że dochód w grudniu jest trzykronie wyższy niż średnio w miesiącu.

Marek: Jak weryfikują Państwo biorców? W prowadzeniu punktu usługowego bardzo ważna jest obsługa klienta. Jakie szkolenia przechodzi franczyzobiorca albo jego pracownicy?
Paweł Klimek: Bardzo istotne pytanie - dziękuję. Szkolenie jest najważniejszą częścią naszej franczyzy. Franczyzobiorca deklarujący chęć bycia menedżerem własnego punktu - a na takich zależy nam najbardziej - przechodzi cykl szkoleń nie tylko kierunkowych, ale także ogólnych z zakresu szeroko rozumianego prowadzenia biznesu. Pomagamy przy rekrutacji pracowników punktu - franczyzobiorca otrzymuje pakiet doradztwa personalnego stworzony specjalnie dla nas. Potem personel przechodzi szczegółowe szkolenia teoretyczne i operacyjne.

WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Firma zajmująca się odszkodowaniami - warto?

Warto podjąć współpracę z EuCO. Mają naprawdę dobre warunki. Moje zdanie jest takie, że najlepiej współpracować z dobrymi, znanymi na rynku firmami.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2018
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Lady i regały, w tym lady i szafy mroźnicze czy witryny grzewcze dostaniecie w http://frigosystem.com.pl/ ze Szczecina. Firma jest mega solidna, sprzety działają...

52 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2018
Ruszają regionalne targi franczyzy

Assignment Writing Service the writer affiliated with the writing companies are highly qualified as the criteria of being a professional writer is Master’s degree at least...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018