Czat z Mail Boxes Etc. i Galerią Prezentów

Piątek
02.09.2005
2 września z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek.
 

gutek: Czy MBE moze powstawać w mniejszych miastach, ok. 30-50 tys. mieszkańców, jeżeli jest tam dużo potencjalnych klientów?
Paweł Klimek: Rzecz wymaga szczegółowej analizy. Chodzi o sprawdzenie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw w otoczeniu planowanego punktu.

AnitaK: Prowadzę sklep papierniczy w Rzeszowie. Mój lokal jest na tyle duży, że myślę o zwiększeniu asortymentu. Nie chciałabym rezygnować z tego biznesu. Czy możliwe jest prowadzenie Galerii Prezentów i sklepu papierniczego pod jednym dachem?
Paweł Klimek: Pod jednym dachem tak, ale nie pod jednym "szyldem". Należałoby wyodrębnić powierzchnię (min. 25-27 metrów) dla Galerii Prezentów i odpowiednio oznaczyć sklep - stoisko.

adam plock: Witam panie Pawle. Proszę powiedzieć, tak naprawdę z jakich klientów utrzumuje się taka Firma. Chodzi mi o to, czy są to klienci indywidualni czy korporacyjni?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o MBE (nie zaznaczył Pan, o który koncept pyta), to najważniejszą pozycją w przychodach są oczywiście usługi na rzecz podmiotów gospodarczych. Przy czym nie mam tu na myśli dużych i "wielkich" firm. Chodzi o małe - często jednoosobowe firmy oraz nieco większe (tzw. średnie) przedsiębiorstwa. Z kolei ze skrytek zaczynają też korzystać osoby fizyczne. Małą poligrafią interesują się zarówno klienci korporacyjni jak i indywidualni. Widać to także w przesyłkach i pakowaniu.

Mirka_Wawa: Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwój dwóch tak różnych sieci?
Paweł Klimek: Wszystko zaczęło się od MBE - nasza firma została wybrana z wielu potencjalnych kandydatów w tej części Europy. Potem zarząd uznał, że skoro i tak budujemy dział sprzedaży franczyzy, warto zająć się także naszymi własnymi sklepami. Tak powstała koncepcja opracowania franczyzy własnej - Galeria Prezentów, oraz spożytkowania niewątpliwego sukcesu tych punktów na rynku franczyzowym. I tak począwszy od II kwartału tego roku sprzedaję dwa zupełnie różne koncepty franczyzowe. Jeden nabyty, a drugi własny. Muszę powiedzieć, że franczyzobiorcy często w początkowej fazie interesują się obydwoma, dopiero później podejmują decyzję.

hanna wawa: Zamierzają Państwo otworzyć Galerię Prezentów w CH Wola Park w Warszawie. Czy dysponują Państwo lokalami w innych CH w stolicy, np. Arkadii bądź Galerii Mokotów?
Paweł Klimek: Niestety muszę Panią zmartwić. W Warszawie mamy kilku potencjalnych franczyzobiorców, ale stolica stanowi dla nas pewien problem pod względem dostępności lokali. Liczymy więc na operatywność franczyzobiorców, którzy zdecydowanie lepiej znają lokalny rynek.

Pulsar: Ile punktów musi mieć sieć Galerii Prezentów żeby Parta pomyślała o ogólnopolskiej promocji marki? To samo pytanie dotyczy MBE. Czy MBE w Polsce otrzymuje jakieś marketingowe wsparcie od amerykańskiej centrali?
Paweł Klimek: Planujemy takie działania - oczywiście w porozumieniu z franczyzobiorcami - po otwarciu 7-9 Galerii Prezentów. Podobnie rzecz ma się z MBE. Oczywiście otrzymujemy różne materiały i wsparcie promocyjne z Centrali w San Diego jak i Centrali Europejskiej.

Mirka_Wawa: Czy zamierzają Państwo stać się polskim multifranczyzodawcą? Może zapoczątkują Państwo nowy trend w polskim franchisingu?
Paweł Klimek: Być może nabyte doświadczenia w zakresie sprzedaży i obsługi punktów franczyzowych skłonią zarząd do rozważenia takiej możliwości. Na razie na to chyba za wcześnie. Poza tym chcemy, by nasi potencjalni i faktyczni franczyzobiorcy byli obsługiwani w pełni profesjonalnie, a to wymaga odpowiedniej ilości czasu poświęconego na kontakty osobiste.

Fymek: Czy otwarcie dwóch punktów franczyzowych pozwala już wyciągnąć wnioski o działaniu tej franczyzy?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o Galerię Prezentów zdecydowanie tak. Poza tym proszę pamiętać, że bazujemy na kilkuletnim doświadczeniu punktów własnych, które doskonale prosperują.

Adam: Czytałem w magazynie, że zamierza się pan spotkać się z potencjalnymi franczyzobiorcami. Ta propozycja jest cały czas aktualna?
Paweł Klimek: Oczywiście tak. Zapraszam wszystkich chętnych do siedziby firmy Profit System w Warszawie, w piątek 9 września. Szczegóły na stronach www. Proszę umawiać się na konkretne godziny, tak aby spotkania te były dla Państwa jak najbardziej efektywne.

Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu. Dalsze pytania do p. Pawła Klimka prosimy przesyłać drogą emailową: pklimek@mbe.com.pl lub galeriaprezentow@mbe.com.pl.
Paweł Klimek: Dziękuję wszystkim za udział w arcyciekawym dla mnie czacie. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod adresami emailowymi. Życzę miłego weekendu i mam nadzieję, że wygramy z Austrią 3:0 :))

<-- WSTECZ

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!. Vitamin B12

67 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thank a lot. You have done excellent job. I enjoyed your blog . Nice efforts Vitamin E

67 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Kredyt bankowy

Coraz więcej firm pozabankowych sprawdza różne bazy, więc pożyczkę nie tak łatwo dostać,warto przeczytać aby się trochę dowiedzieć na ten temat: Darmowy poradnik...

50 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Polecam www.krispolppoz.pl, to wsparcie PPŻ o BHP jakie przyda się w każdej firmie. Prowadzą szkolenia i sprzedają artykuły. Maja całkiem dobry cennik, na stronce macie...

21 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think I have never seen such blogs ever before that has complete things with all details which I want. So kindly update this ever for us. Vitamin B1

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

You have done a amazing job with you website Vitamins

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Hello guys do you know that going through a review of websites will give you much insight about it which you can’t know by simply visiting it,Here is the...

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Wg mnie najlepiej na wsi sprawdzi się biznes internetowy, najlepiej ze sklepem stacjonarnym, ale w tematyce, która zainteresuje, chociażby rolników, szczególnie, jeśli w...

121 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018