Czat z Mail Boxes Etc. i Galerią Prezentów

Piątek
02.09.2005
2 września z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek.
 

gutek: Czy MBE moze powstawać w mniejszych miastach, ok. 30-50 tys. mieszkańców, jeżeli jest tam dużo potencjalnych klientów?
Paweł Klimek: Rzecz wymaga szczegółowej analizy. Chodzi o sprawdzenie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw w otoczeniu planowanego punktu.

AnitaK: Prowadzę sklep papierniczy w Rzeszowie. Mój lokal jest na tyle duży, że myślę o zwiększeniu asortymentu. Nie chciałabym rezygnować z tego biznesu. Czy możliwe jest prowadzenie Galerii Prezentów i sklepu papierniczego pod jednym dachem?
Paweł Klimek: Pod jednym dachem tak, ale nie pod jednym "szyldem". Należałoby wyodrębnić powierzchnię (min. 25-27 metrów) dla Galerii Prezentów i odpowiednio oznaczyć sklep - stoisko.

adam plock: Witam panie Pawle. Proszę powiedzieć, tak naprawdę z jakich klientów utrzumuje się taka Firma. Chodzi mi o to, czy są to klienci indywidualni czy korporacyjni?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o MBE (nie zaznaczył Pan, o który koncept pyta), to najważniejszą pozycją w przychodach są oczywiście usługi na rzecz podmiotów gospodarczych. Przy czym nie mam tu na myśli dużych i "wielkich" firm. Chodzi o małe - często jednoosobowe firmy oraz nieco większe (tzw. średnie) przedsiębiorstwa. Z kolei ze skrytek zaczynają też korzystać osoby fizyczne. Małą poligrafią interesują się zarówno klienci korporacyjni jak i indywidualni. Widać to także w przesyłkach i pakowaniu.

Mirka_Wawa: Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwój dwóch tak różnych sieci?
Paweł Klimek: Wszystko zaczęło się od MBE - nasza firma została wybrana z wielu potencjalnych kandydatów w tej części Europy. Potem zarząd uznał, że skoro i tak budujemy dział sprzedaży franczyzy, warto zająć się także naszymi własnymi sklepami. Tak powstała koncepcja opracowania franczyzy własnej - Galeria Prezentów, oraz spożytkowania niewątpliwego sukcesu tych punktów na rynku franczyzowym. I tak począwszy od II kwartału tego roku sprzedaję dwa zupełnie różne koncepty franczyzowe. Jeden nabyty, a drugi własny. Muszę powiedzieć, że franczyzobiorcy często w początkowej fazie interesują się obydwoma, dopiero później podejmują decyzję.

hanna wawa: Zamierzają Państwo otworzyć Galerię Prezentów w CH Wola Park w Warszawie. Czy dysponują Państwo lokalami w innych CH w stolicy, np. Arkadii bądź Galerii Mokotów?
Paweł Klimek: Niestety muszę Panią zmartwić. W Warszawie mamy kilku potencjalnych franczyzobiorców, ale stolica stanowi dla nas pewien problem pod względem dostępności lokali. Liczymy więc na operatywność franczyzobiorców, którzy zdecydowanie lepiej znają lokalny rynek.

Pulsar: Ile punktów musi mieć sieć Galerii Prezentów żeby Parta pomyślała o ogólnopolskiej promocji marki? To samo pytanie dotyczy MBE. Czy MBE w Polsce otrzymuje jakieś marketingowe wsparcie od amerykańskiej centrali?
Paweł Klimek: Planujemy takie działania - oczywiście w porozumieniu z franczyzobiorcami - po otwarciu 7-9 Galerii Prezentów. Podobnie rzecz ma się z MBE. Oczywiście otrzymujemy różne materiały i wsparcie promocyjne z Centrali w San Diego jak i Centrali Europejskiej.

Mirka_Wawa: Czy zamierzają Państwo stać się polskim multifranczyzodawcą? Może zapoczątkują Państwo nowy trend w polskim franchisingu?
Paweł Klimek: Być może nabyte doświadczenia w zakresie sprzedaży i obsługi punktów franczyzowych skłonią zarząd do rozważenia takiej możliwości. Na razie na to chyba za wcześnie. Poza tym chcemy, by nasi potencjalni i faktyczni franczyzobiorcy byli obsługiwani w pełni profesjonalnie, a to wymaga odpowiedniej ilości czasu poświęconego na kontakty osobiste.

Fymek: Czy otwarcie dwóch punktów franczyzowych pozwala już wyciągnąć wnioski o działaniu tej franczyzy?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o Galerię Prezentów zdecydowanie tak. Poza tym proszę pamiętać, że bazujemy na kilkuletnim doświadczeniu punktów własnych, które doskonale prosperują.

Adam: Czytałem w magazynie, że zamierza się pan spotkać się z potencjalnymi franczyzobiorcami. Ta propozycja jest cały czas aktualna?
Paweł Klimek: Oczywiście tak. Zapraszam wszystkich chętnych do siedziby firmy Profit System w Warszawie, w piątek 9 września. Szczegóły na stronach www. Proszę umawiać się na konkretne godziny, tak aby spotkania te były dla Państwa jak najbardziej efektywne.

Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu. Dalsze pytania do p. Pawła Klimka prosimy przesyłać drogą emailową: pklimek@mbe.com.pl lub galeriaprezentow@mbe.com.pl.
Paweł Klimek: Dziękuję wszystkim za udział w arcyciekawym dla mnie czacie. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod adresami emailowymi. Życzę miłego weekendu i mam nadzieję, że wygramy z Austrią 3:0 :))

<-- WSTECZ

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Społeczność Franchising.pl

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi ofertami bankowymi http://rafagliski.oferty-kredytowe.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

Get the assignment help Hamilton for graduate students by the expert assignment writers at Students Assignment Help. Our experts are fluent in writing assignments without...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

This post is not just informative but impressive also. The post is so convincing that it created an urge to choose My Assignment Help services. You can email us at...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Biznes na wsi to spory wydatek, ale się opłaca. Musisz jednak od samego początku zminimalizować koszty (oczywiście te, które się da). Ja zamawiam online części (John...

124 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Dior, Versace, Hugo Boss, Armani, Gucci - w jednym sklepie!?

Ja myślę, że jakiś Versace sklep na zasadzie Dessale.pl będzie w porządku. Zobaczcie sobie jak to funkcjonuje :) https://www.dessale.pl/versace-collection

4 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

W obecnych czasach monitoring jest nieodzowny , tak samo systemy alarmowe. Po prostu trzeba to mieć, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy złodziej będzie chciał skorzystać...

67 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Jak zarządzać dużą firmą?

Do zarządzania dużą, rozbudowaną firmą, niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie, a nawet system zarządzania. Dlatego coraz więcej firm, wraz z rozszerzeniem...

18 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018