07.09.2005

Sklepy z nową, markową i tanią odzieżą

Jeśli chcesz zostać właścicielem butiku z markową odzieżą - wystarczy zostać partnerem jednej z firm odzieżowych, które rozwijają sieci salonów na zasadach franczyzy lub współpracy o podobnym charakterze.

Można w ten sposób sprzedawać bieliznę, garnitury, jeansy, garderobę w rozmiarze XXL albo wyprzedawać markowe ciuchy.

Na polskim rynku jest już kilka sieci sklepów odzieżowych, w których oferowane są końcówki kolekcji znanych producentów o 30-40 proc. taniej niż w innych sklepach. Jedną z nich jest Okazja. By otworzyć sklep pod tym szyldem, trzeba zainwestować minimum 20 tys. zł. Suma ta obejmuje koszt towarów (około 15 tys. zł), a także wydatki związane z dostosowaniem lokalu.

Właściciel tej marki oferuje partnerską współpracę innym przedsiębiorcom. Będą oni prowadzili własne sklepy, ale w ramach sieci i zgodnie z jej standardami. Sieć nie pobiera opłaty wstępnej ani żadnych opłat bieżących. Partnerzy muszą jednak zaopatrywać się w odzież wyłącznie w hurtowniach sieci. Wyjątkiem są osoby, które zdecydują się tylko na luźną współpracę z firmą. Wówczas hurtownia Okazji będzie jedną z wielu, w której będą się zaopatrywać w towar.

Firma Okazja handluje końcówkami kolekcji markowych producentów, m.in. Levi's, Gap, Agata'Re, Cora Garwolin. W ofercie sieci znajdują się również kosmetyki Givenchy, Mexx oraz innych znanych marek i galanteria skórzana.

Więcej: Anita Skiba, "Gazeta Prawna", 6 września 2005r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0