12.09.2005

ELSA IPR Days 2005

Stowarzyszenie Studentów Prawa Elsa, organizuje nowy cykl projektów o własności intelektualnej.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem prawa własności intelektualnej i przemysłowej w powiązaniu z nowoczesnymi technologiami, a także aspektami zwalczania nieuczciwej konkurencji, do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie - Intellectual Property Rights Days 2005.

Odbędzie się on w dniach 22-23 października 2005 r. w Warszawie. Jego celem jest rozszerzenie wiedzy uniwersyteckiej o zagadnienia "real-life", pomocne w rozwoju każdego młodego profesjonalisty. Tegoroczna edycja składa się z dwóch części: Pierwsza - to konferencja poświęcona franchisingowi - bardzo popularnemu w Europie systemowi sprzedaży towarów, usług lub technologii, która nie mogłaby istnieć bez ochrony dóbr niematerialnych. Druga - to panel dyskusyjny skupiający się na gorącym sporze wokół patentowania algorytmów informatycznych (oprogramowania komputerowego). Organizatorzy IPR Days szczególny nacisk położyli na ujęcie każdego z omawianych tematów w perspektywie krajowej i ogólnoeuropejskiej; a także na taki układ programu, aby mogły wziąć w nim udział zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z własnością intelektualną (w tym studenci kierunków nieprawniczych), jak i doświadczeni specjaliści, poszukujący wiedzy w ściśle określonym kierunku. - Staramy się, aby wiedza przekazywana była zarówno przez wybitnych teoretyków, jak i praktyków prawa gospodarczego oraz by zapewnić aktywizującą interakcję prelegentów ze słuchaczami - mówi Paweł Tatarczak, koordynator projektu ELSA Warszawa.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są tylko drogą elektroniczną, przy pomocy specjalnie opracowanego na potrzeby projektu systemu informatycznego dostępnego na oficjalnej stronie projektu pod adresem internetowym: www.iprdays.elsa.org.pl, gdzie znajdują się też szczegółowe informacje o wydarzeniu. Uwaga - ilość miejsc ograniczona!

- Mam nadzieję, że udział w ELSA IPR Days będzie miłą i pożyteczną okazją na spędzenie jesiennego weekendu w Stolicy - mówi Tatarczak.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karina Korczyńska

doradca we franczyzie
Napisz do autora