12.09.2005

Conieco w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć restauracji fast food - Conieco.

Grupa Kochlöffel, która rozwija sieć Conieco otworzyła w połowie sierpnia pierwszą franczyzową restaurację w Polsce.
Chciałem otworzyć restaurację szybkiej obsługi. Na McDonald’s nie było mnie stać, więc zainwestowałem w Conieco — mówi pierwszy franczyzobiorca sieci Conieco, który prowadzi swoją restaurację w CH w Zabrzu.

Sieć Conieco jest dobrze znana w Niemczech. W tym kraju działa ponad 100 restauracji sieci, z czego ponad połowa prowadzona jest przez franczyzobiorców. Restauracje Conieco mają w swojej ofercie m.in. kurczaki z rożna, sałatki, hamburgery, kiełbaski, frytki oraz napoje.

W Polsce sieć posiada 5 własnych restauracji i jedną franczyzową. Przedstawiciele Conieco zamierzają rozwijać sieć najpierw w rejonie południowej i centralnej Polski. Osoba, która chciałaby przyłączyć się do sieci powinna dysponować kwotą 200-230 tys. zł. Wystarczy ona na wyremontowanie lokalu, zrobienie pierwszego zatowarowania oraz zapłacenie opłaty za przystąpienie do sieci – 10 tys. Euro. Franczyzobiorca sieci będzie musiał odprowadzać comiesięczną opłatę bieżącą - 5 proc. od obrotu oraz 3 proc. na fundusz marketingowy.

Restauracje Conieco są otwierane w centrach miast zamieszkałych przez ponad 100 tys. mieszkańców lub w centrach handlowych. Lokale są różnej wielkości – od 75 do nawet 350 m2.

Info: Conieco