Piątek
30.09.2005
Po konsolidacji branży, Jutrzenka zaczęła poważniej myśleć o sieci sprzedaży. Zbuduje centrum logistyczne i wyjdzie poza granice Polski.
 

Zarząd Jutrzenki podjął decyzję o budowie centrum logistycznego - pierwszego tego rodzaju obiektu w strukturach bydgoskiej firmy cukierniczej. Lokalizację wybrano w centrum Polski - Kostrzyn koło Poznania.

Jutrzenka poza budową centrum logistycznego chce stworzyć zagraniczną sieć sprzedaży.
- Kupiliśmy już udziały w rumuńskiej firmie handlowej. To pierwsza taka inwestycja, ale pewnie nie ostatnia. Chcemy śmielej wejść na tamtejsze rynki - powiedział gazecie "Puls Biznesu" Waldemar Fijołek, kierownik marketingu strategicznego Jutrzenki.
- To słuszny kierunek rozwoju. Obecnie sprzedaż na eksport stanowi niewielką część przychodów, może kilka procent. Jest więc nad czym pracować - mówi Piotr Herr, analityk DM Millennium.

Więcej: Marcin Goralewski, "Puls Biznesu", 30 września 2005r.
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.