Piątek
30.09.2005
Umowy franczyzowe umożliwiają Radiu Eska powiększanie sieci o kolejne rozgłośnie bez inwestowania.
 

Nie było jeszcze na polskim rynku radiowym takiej sytuacji, żeby sieć radiowa w ciągu pół roku zwiększyła swój stan posiadania o dziewięć rozgłośni. Po raz pierwszy zdarzyło się to w tym roku - tyle właśnie stacji dołączyło od stycznia do sieci Radia Eska SA, dzięki czemu pod tą nazwą nadaje już 31 rozgłośni. Esce udało się to dzięki franczyzie.
Pomysłodawcą wiązania ze sobą stacji za pomocą umów franczyzowych był Leszek Kozioł, prezes Radia Eska. Do dziś na identycznej zasadzie funkcjonuje tylko krakowskie radio RMF Maxxx. Były i są nadal plany zorganizowania w taki sposób całej sieci Radia Plus lub jej części, ale na razie nie podpisano żadnej umowy franczyzowej.

Franczyza to sposób Eski na inwestycje bez inwestowania. Bez zakupów sieć powiększyła się o kolejne rozgłośnie. Przeważnie nadają one w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców i dysponują nadajnikami obejmującymi niewielki obszar (zazwyczaj powiatu).
- Taką przyjęliśmy strategię: franczyza jest ofertą dla stacji, które działają na rynkach o małym potencjale reklamowym, na których nie działa inna Eska i nie planujemy tam własnych inwestycji - powiedział miesięcznikowi "Press" Leszek Kozioł, prezes Radia Eska.

Więcej: Marcin Bobiński, "Press", wrzesień 2005r.


PROFIT system

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.