Poniedziałek
17.10.2005
Firma MK Computer Systems rozpoczęła w Polsce współpracę z pierwszym partnerem.
 

Pierwszym partnerem niemieckiej firmy MK Computer Systems, która oferuje serwis komputerowy dla osób prywatnych i przedsiębiorstw, został Marcin Miś, właściciel firmy informatycznej P.H.U Mobitech z siedzibą w Tarnowie.
- Właśnie o takiego partnera nam chodziło - stwierdza Jarosław Mikolajczak, masterbiorca sieci na Polskę. - Dla nas niezwykle ważną kwestią było znaleźć kogoś, kto posiada nie tylko teoretyczną wiedzę fachową, ale w równym stopniu praktyczną. Jest to nieocenione, szczególnie jeżeli chodzi o pierwszego partnera. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystkie te cechy posiada Marcin Miś. Dla nas jest to optymalne rozwiązanie, a dodatkowo pewność, że nasz system franczyzy jest na jak najlepszej drodze do osiągnięcia w Polsce sukcesu - dodaje.

- Głównym warunkiem jaki zdecydował o podpisaniu umowy z firmą MK Computer Systems było, oprócz atrakcyjności ich oferty handlowej, niezależność zawodowa jaka została zagwarantowana w umowie, pełna niezależność przy wyborze towaru, oraz pełna niezależność przy ustalaniu cen - mówi Marcin Miś, pierwszy polski partner sieci MK Computer Systems - Dla mnie właśnie te czynniki były decydujące - dodaje.

Łatwo i niedrogo

Franczyza MK Computer Systems wyróżnia się łatwością we wdrożeniu systemu oraz niewielkimi nakładami inwestycyjnymi.
Franczyzobiorca inwestuje w sprawdzony, stale rozwijający się system franczyzy. Konkretnie w możliwość dostępu do tanich dystrybutorów sprzętu komputerowego (nawet do 20 proc. taniej niż dystrybutorzy z terenów Polski) — mówi Jarosław Mikołajczak.

Warsztat pracy partnera, zależnie od jego możliwości finansowych, może się mieścić w lokalu przy ulicy lub w domu. Podstawowe wymagania, które musi spełnić franczyzobiorca to: posiadać komputer PC, pakiet MS Office, dostęp do internetu (stałe łącze) oraz umiejętność naprawy komputera. Biorca licencji ma za zadanie skoncentrować się tylko i wyłącznie na sprzedaży towarów oraz usług serwisowych, na obszarze ustalonym z franczyzodawcą.

W planach nowe kraje

System MK Computer był testowany przez rok. Od roku 2003 firma proponuje system franczyzy. Obecnie na terenie Niemiec sieć współpracuje z 9 partnerami i prowadzi rozmowy z trzema zainteresowanymi.
Osobiście nie spotkałem się z podobną firmą działającą na terenie Polski. Myślę, że to właśnie my jesteśmy pierwszą firmą o profilu komputerowym w Polsce, która działa na zasadach franczyzy — stwierdza Mikołajaczak.

Wszystko do komputera

Produkty proponowane przez MK Computer Systems to części i podzespoły komputerowe, kompletne komputery PC i komputery przenośne (laptopy). Firma prowadzi też sprzedaż przez sklep internetowy i oferuje 24 h serwis dla klienta. Sprzęt komputerowy, który firma proponuje jest sprzętem markowym, z pełną gwarancją i tylko od sprawdzonych producentów.

Info: MK Computer Systems
Małgorzata Samborska
dziennikarz