Kup licencję, a my cię urządzimy

Wtorek
18.10.2005
Nie masz pomysłu na własny biznes albo boisz się, że twój interes nie wypali? Otwórz firmę pod cudzą marką.
 

Jest to całkiem proste i wbrew pozorom w pełni legalne. Wystarczy, że kupimy licencję od już działającej firmy. Franchising to bowiem działalność gospodarcza oparta na sprawdzonym pomyśle.

Wszystkiego cię nauczą

Franchising nie polega bowiem tylko na sprzedaży prawa do logo. Sprzedaż obejmuje pełny system prowadzenia biznesu. Przedsiębiorca, który kupił licencję, może liczyć, że renomowana spółka w pełni go wyszkoli w prowadzeniu biznesu.

Najlepiej przekonał się o tym Krzysztof Kowalczuk, który od miesiąca prowadzi w warszawskim centrum handlowym Wola Park butik z artykułami prezentowymi.
- Pracowałem na etacie, znudziło mi się jednak i szukałem sposobu na własny biznes. W czasopiśmie trafiłem na informacje na temat sprzedaży prezentów. W czerwcu odwiedziłem w Warszawie targi franczyzy i postanowiłem spróbować - odpowiada. Pan Krzysztof licencję kupił od katowickiej spółki Parta (tworzy ona punkty handlowe pod marką Galeria Prezentów). Lokalizację sklepu znalazł sam. Spółka wysłała go na szkolenia, podpowiedziała jak rozmawiać z klientem. Pomogła przy zaopatrzeniu sklepu, doradziła co trzeba kupić, jakie zaproponować ceny.
- Najważniejsze, że dostawcy wskazani przez Partę dali mi świetne warunki z 60-dniowym odroczonym terminem płatności. Warunki wynegocjowała Parta, która dzięki wieloletniej współpracy była dla dostawców wiarygodna. Mnie samemu na pewno nic tak korzystnego by nie zaproponowali - przynaje biznesman.

System dla każdego

Michał Wiśniewski z PROFIT system zapewnia, że do systemu franczyzowego może przystąpić każdy, niezależnie od grubości portfela. Są bowiem programy, gdzie trzeba zainwestować zaledwie kilka tysięcy zł.

Jacek Wiśniewski, który prowadzi punkt kasowy Polskiej Agencji Finansowej w Grudziądzu, musiał zainwestować 7 tys. zł.
- Dzięki franczyzie czuję się bezpieczniej. Sieć mnie ubezpieczyła, stworzyła własny fundusz gwarancyjny, poza tym mój punkt ma znaną markę, która wzbudza zaufanie u klienta - zachwala.

Najważniejsze, jak podkreślają spece od franchisingu, to dobrze skonstruowana umowa.
- Niektórzy porozumiewają się ustnie, ale gdy dojdzie do konfliktu, mogą wyniknąć z tego powodu problemy. Lepiej więc wszystko spisać - radzi Michał Wiśniewski.

Zbadaj wiarygodność spółki

Osoby prowadzące już placówki franczyzowe zapewniają, że przed wyborem spółki, od której chcemy kupić licencje, warto ją sprawdzić. Porozmawiać z ludźmi, którzy już w niej działają, zapytać, czy rzeczywiście jest to działalność opłacalna. Największym źródłem informacji o franczyzie jest portal franchising.pl. Zawiera najnowsze informacje o systemach działających w Polsce oraz za granicą. Na portalu dostępny jest również katalog franczyz, liczący ponad 150 pomysłów na biznes.

Więcej: Leszek Kostrzewski, Gazeta Wyborcza, "Mój Biznes", 18 października 2005r.
Gazeta Wyborcza

POPULARNE NA FORUM

Rodzinny biznes: kłopoty na bank?

You have done such a great work with complete dedication in this site steamwalletgenerator

11 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

Free NCERT Solutions for the class 6, 7, 8, 9, 10, 11 and 12 for the subjects Maths, Science, Hindi, Physics, Chemistry, Biology, English, Social Science (History, Geography,...

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Biznes po stronie dobra

forum is very good.

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Within the same manner that inbreeding among human populations can boom the frequency of commonly rare genes that cause sicknesses, the selective breeding that created the...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

A Best Essay Services study which dog breeders to avoid. ... The term "Outdoor breeder" is every now and then used to explain dog breeders with little experience or...

86 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

86 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018