Środa
26.10.2005
Euro-Color, dystrybutor aparatów fotograficznych i akcesoriów GSM, zbankrutował. Jeszcze kilka miesięcy temu w planach miał debiut na warszawskiej giełdzie.
 

Dlaczego Euro-Color zbankrutował? Powód zazwyczaj jest jeden: utrata zdolności do regulowania zobowiązań. Z byłym szefem i właścicielem Euro-Coloru Andrzejem Boguckim nie udało skontaktować się redakcji "Parkietu".

W 2004 r. spółka Euro-Color zanotowała 140 mln zł przychodów i 3 mln zł zysku netto. W kwietniowej rozmowie z "Parkietem" Andrzej Bogucki zapewniał, że firmą interesują się fundusze inwestycyjne. Mówił, że w związku z tym giełda jest tylko jednym z możliwych sposobów pozyskania pieniędzy. Twierdził, że Euro-Color obserwuje rynek, nie wyklucza akwizycji. Zapowiadał współpracę z podmiotem z branży dystrybucji: foto, RTV i elektroniki.
- Rozmawiamy z dwoma sieciami większymi od nas. Liczymy na wzajemne korzyści, ale niekoniecznie musimy się łączyć. Myślę, że dzięki temu spółka byłaby bardziej atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów - tłumaczył pół roku temu Bogucki.

Więcej: "Parkiet", 26 października 2005r.


Parkiet