Mali rosną obok dużego

Środa
02.11.2005
Każdy dziś może otworzyć sklep z markowymi i modnymi ciuchami. A wszystko dzięki franczyzie.
 

Robert Będziński jest franczyzobiorcą polskiej firmy Etos, właściciela marki Diverse. Ma dwa sklepy — w Gdańsku i we Włocławku.
Biorąc licencję, podejmuję ryzyko, ale mam zapewniony marketing i kontakt z klientem. Franczyza jest przyszłościowa — uważa Będziński.
Marcin Przybojewski kupił franszyzę od Levi’sa. Ma sklepy w Jankach, Warszawie, Łodzi i Nadarzynie. Planuje otwarcie kolejnych.
Z branżą odzieżową jestem związany od 1993 r. Przez kilka lat byłem doradcą, ale zawsze chciałem prowadzić sklep. Zależało mi na sprawdzonym schemacie, rozpoznawalnej marce i pomocy w aranżacji lokalu. Jeśli ktoś chce szybko wystartować w tym biznesie, franczyza jest idealnym rozwiązaniem. W przyszłym roku planuję otwarcie nowego sklepu w Łodzi, zamierzam także dotrzeć na rynek wrocławski i prowadzić tam dwa sklepy — powiedział gazecie "Puls Biznesu" Przybojewski.

Franczyza kusi przedsiębiorców przede wszystkim możliwością obcowania ze znaną marką. Małgorzata Bogucka kupiła licencję tureckiej firmy DSD, przedstawiciela skórzanej odzieżowej marki Derri.
Wcześniej działałam w bankowości i branży motoryzacyjnej. W Bydgoszczy brakowało sklepu z markową odzieżą skórzaną. Podpisując umowę, zdecydowałam się na prowadzenie działalności na podstawie sprawdzonego systemu ograniczającego ryzyko niepowodzenia. To atut franczyzy. Koszty aranżacji nie były wysokie, bo miałam już dobrze przygotowany lokal — mówi Małgorzata Bogucka.

Ubrania lubią franczyzę

Franczyzę lub współpracę partnerską w branży odzieżowej oferują m.in. właściciele takich marek, jak: Diverse, House, Levi’s, Lee Cooper, Okazja, Tatuum, Reporter, Szame, Derri, Quiosque czy Tally Weijl. Żeby stać się franczyzobiorcą i sprzedawać markowe ciuchy, wystarczy mieć lokal w ruchliwym miejscu i trochę pieniędzy.

Okiem eksperta

Franczyza to sprawdzony pomysł na biznes. Oferuje wolność w prowadzeniu, zarządzaniu i kierowaniu własną firmą. W tym systemie odpowiedzialność biorcy licencji polega na podporządkowaniu się regułom zawartym w umowie z jej dawcą, bo on jest właścicielem znaku towarowego i marki sieci - mówi Michał Wiśniewski, dyrektor operacyjny PROFIT system.

Więcej: Magdalena Laskowska, Puls Biznesu, 02 listopada 2005 r.


Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

CCC ma problemy, Reserved i Gino Rossi też. Ciuchy w retailu źle się sprzedają. _____________________ Pisanie prac magisterskich z socjologii

34 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Zarobić na stylu

Strona http://diamentysprzedazy.pl/ to blog zdradzający tajniki jubilerstwa, opisujący magię i moc biżuterii, jako dodatku do stroju. Mamy szeroki wybór subtelnych...

34 wypowiedzi
ostatnia 18.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Zgadzam się, że taka odzież to bardzo dobry wybór. Z tego co widzę, to w internecie jest wiele różnych firm i można spokojnie znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Moim zdaniem warto inwestować w odzież reklamową. To praktyczne i uniwersalne gadżety które sprawdzą się w każdej branży. Osobiście polecam firmę Tech-Media, mają...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież zawsze dobrze się sprzedaje. _____________________ Tematy prac licencjackich z logistyki

44 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Moim zdaniem też nie. ___________________ http://pracelicencjackielogistyka.pl/

10 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież jeszcze ujdzie. Drogie ciuchy w Polsce nie idą. ____________________ http://pracemagisterskiepedagogika.edu.pl/

44 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Hurtownik - opinie

This page gives you a lot of information. Thank you! subway surfers

11 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018