Akademia Kobiety Przedsiębiorczej

Czwartek
10.11.2005
W Polsce statystycznie więcej kobiet prowadzi własną firmę niż w innych krajach w Europie. Wciąż wiele Polek pracuje na etacie, choć wolałyby mieć większą swobodę w podejmowaniu decyzji. Albo pozostają na utrzymaniu męża, choć marzy im się niezależność finansowa. Obawy przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej pomoże im przełamać Akademia Kobiety Przedsiębiorczej.
 

Akcję organizują Agencja Rozwoju Franczyzy, PROFIT system oraz Fundacja Centrum Promocji Kobiet. Uczestniczki Akademii wraz z ekspertami sieci franczyzowych założą własną firmę: biuro doradcze, salon kosmetyczny, punkt kasowy lub sklep odzieżowy. Będą to tylko warsztaty, jednak zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się przy założeniu i prowadzeniu własnego biznesu. Uczestniczki akademii poznają bowiem zasady sporządzania biznesplanu, podstawy rachunkowości i dowiedzą się, jak pozyskiwać klientów dla konkretnych produktów i usług. Warsztaty poprzedzi spotkanie z psychologiem, który nauczy słuchaczki, jak przezwyciężać własne słabości i strach przed podejmowaniem wyzwań. Przyszłe business women dowiedzą się również, skąd wziąć fundusze na działalność - czy lepiej skorzystać z ofert kredytowych, czy też starać się o dofinansowanie z Unii i jak to zrobić. O finansowych aspektach przedsiębiorczosci opowie specjalista Banku BPH oraz przedstawiciel Agencji Rozwoju Franczyzy.

Warsztaty odbędą się w Poznaniu (19 listopada), Wrocławiu (26 listopada) i Gdańsku (3 grudnia) i w Łodzi (10 grudnia), w godzinach od 12.00 do 18.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zgłoszenie można przysłać na adres akademia@franchising.pl.

Patronem medialnym imprezy jest magazyn Własny Biznes FRANCHISING oraz Gazeta MSP. Współorganizatorami Akademii są sieci partnerskie: Bank BPH i Okazja! oraz sieci franczyzowe: Polska Agencja Finansowa, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris oraz Galeria Prezentów.


Kinga Wojciechowska, doradca we frnaczyzie
Kinga Wojciechowska
doradca we franczyzie
/6/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018