10.11.2005

Akademia Kobiety Przedsiębiorczej

W Polsce statystycznie więcej kobiet prowadzi własną firmę niż w innych krajach w Europie. Wciąż wiele Polek pracuje na etacie, choć wolałyby mieć większą swobodę w podejmowaniu decyzji. Albo pozostają na utrzymaniu męża, choć marzy im się niezależność finansowa. Obawy przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej pomoże im przełamać Akademia Kobiety Przedsiębiorczej.

Akcję organizują Agencja Rozwoju Franczyzy, PROFIT system oraz Fundacja Centrum Promocji Kobiet. Uczestniczki Akademii wraz z ekspertami sieci franczyzowych założą własną firmę: biuro doradcze, salon kosmetyczny, punkt kasowy lub sklep odzieżowy. Będą to tylko warsztaty, jednak zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się przy założeniu i prowadzeniu własnego biznesu. Uczestniczki akademii poznają bowiem zasady sporządzania biznesplanu, podstawy rachunkowości i dowiedzą się, jak pozyskiwać klientów dla konkretnych produktów i usług. Warsztaty poprzedzi spotkanie z psychologiem, który nauczy słuchaczki, jak przezwyciężać własne słabości i strach przed podejmowaniem wyzwań. Przyszłe business women dowiedzą się również, skąd wziąć fundusze na działalność - czy lepiej skorzystać z ofert kredytowych, czy też starać się o dofinansowanie z Unii i jak to zrobić. O finansowych aspektach przedsiębiorczosci opowie specjalista Banku BPH oraz przedstawiciel Agencji Rozwoju Franczyzy.

Warsztaty odbędą się w Poznaniu (19 listopada), Wrocławiu (26 listopada) i Gdańsku (3 grudnia) i w Łodzi (10 grudnia), w godzinach od 12.00 do 18.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zgłoszenie można przysłać na adres akademia@franchising.pl.

Patronem medialnym imprezy jest magazyn Własny Biznes FRANCHISING oraz Gazeta MSP. Współorganizatorami Akademii są sieci partnerskie: Bank BPH i Okazja! oraz sieci franczyzowe: Polska Agencja Finansowa, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris oraz Galeria Prezentów.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

6

Kinga Wojciechowska

doradca we franczyzie
Napisz do autora