Światowy gigant sportowy wraca do gry

Wtorek
08.11.2005
Intersport, największa na świecie sieć sklepów sportowych, po raz drugi próbuje szczęścia w Polsce. Jej nowym partnerem będzie Maks Sport. W ciągu najbliższego roku firmy chcą zdobyć 30 proc. polskiego rynku.
 

PU MAKS SA zawarło umowę licencyjną z Intersport Deutschland eG (IDE), będącym członkiem – założycielem, a jednocześnie największą organizacją w ramach Intersport International Corporation (IIC) – numeru 1 na świecie w zakresie sprzedaży artykułów sportowych. Zgodnie ze standardami IIC umowa obowiązuje przez okres 10 lat z automatycznym przedłużeniem jej na kolejne lata. Umowa licencyjna Intersport zapewnia PU MAKS S.A. wyłączne prawo do używania chronionego znaku towarowego Intersport/Intersport Rent oraz innych znaków towarowych IIC na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, jak również do rozwijania sieci franczyzowej w Polsce.

W związku z zawartą umową licencyjną, w przeciągu najbliższych kilku miesięcy PU MAKS SA zmieni nazwę spółki na Intersport Polska SA, a obecne sklepy MAKS Sport zostaną przekształcone w Intersport – Maks. Od roku 2006 każdy nowy sklep będzie otwierany pod szyldem Intersport.

Umowa inwestycyjna

W dniu 27 października br. została zawarta z nowym partnerem strategicznym umowa inwestycyjna na czas nieokreślony. Zaangażowanie kapitałowe nowego partnera wynosi 2 mln EURO oraz dodatkowo pokrycie kosztów kampanii reklamowych i wizerunkowych marki Intersport w Polsce, jak również inną pomoc finansowo – towarowo – logistyczną.

Pomimo transakcji z Grupą Intersport oraz planowaną w przyszłym roku publiczną emisją akcji, dotychczasowi akcjonariusze zachowają pakiet większościowy. W skład Rady Nadzorczej wejdzie 1 członek Grupy Intersport; natomiast skład Zarządu pozostaje bez zmian do końca kadencji tj. 4 lata.

Pozyskanie przez MAKS Sport partnera strategicznego nie oznacza rezygnacji z planów wejścia na giełdę lecz ich przesunięcie na przyszły rok - pierwsze półrocze 2006.

Intersport w Polsce i na świecie

W połowie lat dziewięćdziesiątych, Intersport po raz pierwszy zdecydował się otworzyć w Polsce swoje sklepy sportowe. Sieć posiadała wówczas 4 tys. sklepów w 25 krajach i obroty rzędu 5,3 mld euro. Intersport otworzył w Polsce 7 sklepów, po czym po 2 latach działalności zamknął je z powodu strat i wycofał się całkowicie z tego rynku. Do głównych czynników, które przyczyniły się do wycofania Intersportu z Polski, należały przede wszystkim: błędy w zarządzaniu poszczególnymi jednostkami, lokalizacje sklepów w miejscach niezapewniających odpowiedniego przepływu klientów, niedostosowany do popytu dobór towarów oraz nieodpowiednia logistyka. Obecnie sieć sklepów sportowych Intersport liczy 4809 sklepów na świecie i posiada największy udział w światowym i europejskim rynku artykułów sportowych.

Rozwój Intersport - MAKS w Polsce

W najbliższych dwóch latach firma skoncentrujemy się na otwarciu sklepów w najlepszych handlowo miejscach w Polsce. Planowane jest uruchomienie salonów w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Na koniec 2006r. sieć specjalistycznych sklepów sportowych Intersport będzie liczyć 15 własnych salonów, o łącznej powierzchni sprzedaży 14.100 m2 - zapowiadają przedstawiciele firmy. Od 2006r. planowany jest również rozwój sieci franczyzowej Intersport. Każdy ze sklepów zostanie zaaranżowany zgodnie z międzynarodową koncepcją sklepu modelowego Intersport, co zapewni jednolitość wystroju oraz wysoki komfort dla klienta w całym kraju.

Info: Intersport


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

CCC ma problemy, Reserved i Gino Rossi też. Ciuchy w retailu źle się sprzedają. _____________________ Pisanie prac magisterskich z socjologii

34 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Zarobić na stylu

Strona http://diamentysprzedazy.pl/ to blog zdradzający tajniki jubilerstwa, opisujący magię i moc biżuterii, jako dodatku do stroju. Mamy szeroki wybór subtelnych...

34 wypowiedzi
ostatnia 18.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Zgadzam się, że taka odzież to bardzo dobry wybór. Z tego co widzę, to w internecie jest wiele różnych firm i można spokojnie znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Moim zdaniem warto inwestować w odzież reklamową. To praktyczne i uniwersalne gadżety które sprawdzą się w każdej branży. Osobiście polecam firmę Tech-Media, mają...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież zawsze dobrze się sprzedaje. _____________________ Tematy prac licencjackich z logistyki

44 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Moim zdaniem też nie. ___________________ http://pracelicencjackielogistyka.pl/

10 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież jeszcze ujdzie. Drogie ciuchy w Polsce nie idą. ____________________ http://pracemagisterskiepedagogika.edu.pl/

44 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Hurtownik - opinie

This page gives you a lot of information. Thank you! subway surfers

11 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018